Skocz do zawartości
amsteldam

Jaka budżetowa płyta główna pod INTEL I7-6700

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Co polecacie z BUDŻETOWYCH płyt głównych do i7-6700.

-nie będę oczywiście cpu podkręcał

-płyta na ddr4 (mogą być dwa sloty)

-slot na grafike GF 1060

-w miarę dobry dźwięk 

 

Mam już :

-obudowę zalman z3+

-zasilacz bequiet! system power8 500W

 

Dodatkowe pytanie jakie chłodzenie budżetowe do cpu bo zależy mi na ciszy a dołączane ponoć potrafi być głośne momentami. 

 

 

Dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta - pierwsze 3 punkty spełni dowolna płyta na H110 czy B150 .

 

Co innego 4 punkt - tutaj musiał byś dołożyć do płyty z lepszym kodekiem audio , pytanie czy jest sens .

 

Za nieco ponad 200 zł masz płytę na H110 , do tego jakaś dodatkowa karta audio jak np. Asus Xonar i gra muzyka .

 

@Dudus8

 

MSI takiej płyty nie ma , na tym chipsecie są tylko serie Gaming Pro , Mortar , Bazooka i Granade .

 

@chachel23

 

Fortis 3 to przesada , taniej można dorwać Spartana lub Ferę - sprawdzą się równie dobrze przy niekręconym I7 .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B150 Tomahawk

też nie znalazłem tego cuda.

 

 

 

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis3 HE1425

mieści się w budżecie, są dwie wersje pewnie masz na myśli tą tańszą.

 

 

 

B150PC Mate lub z lepszą dźwiękówką B150 Gaming M3

Fortis jest OK

B150PC Mate - też ją zauważyłem bo w sumie ma wszystko czego bym potrzebował. Tylko czy ta dźwiękówka jest A- taka sobie B- tragiczna czy C-jest OK.

 

 

 

Płyta - pierwsze 3 punkty spełni dowolna płyta na H110 czy B150 .

 

Co innego 4 punkt - tutaj musiał byś dołożyć do płyty z lepszym kodekiem audio , pytanie czy jest sens .

 

Za nieco ponad 200 zł masz płytę na H110 , do tego jakaś dodatkowa karta audio jak np. Asus Xonar i gra muzyka .

No i propozycja reyden`a trochę zamieszała (pozytywnie). Bo mam tanią płytę może nie tak funkcjonalną jak B150PC Mate ale rozumiem że dzięki dodatkowej karcie dźwiękowej, dźwięk będzie nie porównywalnie lepszy od integr na płytach budżetowych i to wszystko w tej samej cenie. Do rozważenia. Dzięki

 

 

 

 

A jaki budżet, bo dla mnie to płyta tak do 800zł.

Bardzo fajnym wyborem jest ASrock Z170 Extreme4

No i Sqad. Budżetówka to dla mnie i chyba dla rynku to ceny kończące się na 400. Płyta napewno i fajna ale nie lubie płacić za coś z czego nie będę korzystał , czyli chipu Z170 który jest kompletnie nie przydatny do procesorów intela z serii bez "K". Ale dzięki za propozycje.

 

 

 

Dzięki za propozycje, pozostaje mi wybrać jakąś sensowną płytkę z H110 lub B150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękówki zintegrowane takie tragiczne nie są, da się słuchać - szczególnie jeśli nie ma się w miarę dobrych głośników. W płytach "gaming" są trochę lepsze, ale do osobnych kart nie mają się co równać.

Sensowna płyta na H110, według mnie to min pcmate - pełny ATX coby cooler CPU nie był za blisko GPU + radiatory na sekcji zasilania (329zł). Do tego można dołożyć np. xonar'a - na +, że w przyszłości można kartę przełożyć do innej płyty.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...