Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 1

Rekomendowane odpowiedzi

PAnowie za zadam glupie pytanie.

Przedpremierowe zamowienie gwarantowalo pakiet piekielnego wojownika... 

Odebral ktos z Was? W jaki sposob?

Zwykle w tych zamówieniach jest karteczka z kodem, a pod tym kodem (bądź nad nim) jest krótka instrukcja użycia, sprawdzałeś dokładnie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z BF1, ponieważ gra mi strasznie ścina. Mój komp to I5 6600k + GTX 970. W kampanii single player na ultra wszystko jest ok, gra się płynnie, jest średnio 90-110 fps. W multi w zależności od mapy też mam wystarczająco fpsów, ok. 100, ale nawet jak ustawię wszystko na low gdzie mam 120-140 fpsów gra nadal ścina i są spore dropy. Zużycie procesora to praktycznie cały czas 100%. Średnie max. temperatury rdzeni to 50-59 stopni. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki 375.57. W BF4 mam podobne fpsy, a wszystko chodzi bardzo płynnie. Ma ktoś pojęcie co z tym zrobić?

 

Ja miałem tak samo tylko, że na 2x GTX 980 - jest to problem stutteringu - co zrobiłem?

  1. Wyłączyłem ShadowPlay
  2. Wyłączyłem origin w grze
  3. Włączyłem tryb w oknie bez ramki

Nie wiem co dokładnie zadziałało ale obecnie problem już nie występuje :) Wszystko na ultra, skalowanie 200% a w ustawieniach Nvidii ustawione wszystko na jakość - brak ścięć, spadków fps a wcześniej nawet na low były dziwne ścięcia pomimo dużych FPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko na ile godzin zajmuje przejście kampanii SP?

 

Kampanie na poziomie trudnym przechodziłem prawie 8 godzin normalnie grając. Obecnie przechodzę na łatwym w celu zrobienia wszystkich wyzwań i znalezieniu wszelkich książek polowych. Jest o wiele, wiele łatwiej - wydaje mi się, że na łatwym poziomie można przejść w 5 godzin :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w singla w Alpach. Grafika cienka jak na to do czego nas BF przyzwyczaił. Do tego bardzo monotonna, cały czas praktycznie to samo. Co do AI to przecierałem oczy ze zdumienia i nie wiedziałem za bardzo co się dzieje na ekranie. Takich jaj, żeby wrogowie masowo wbiegali nam pod nogi, stali i czekali jak ich zastrzelimy to ciężko w najbradziej srogich crapach uświadczyć.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo tylko, że na 2x GTX 980 - jest to problem stutteringu - co zrobiłem?

  1. Wyłączyłem ShadowPlay
  2. Wyłączyłem origin w grze
  3. Włączyłem tryb w oknie bez ramki

Nie wiem co dokładnie zadziałało ale obecnie problem już nie występuje :) Wszystko na ultra, skalowanie 200% a w ustawieniach Nvidii ustawione wszystko na jakość - brak ścięć, spadków fps a wcześniej nawet na low były dziwne ścięcia pomimo dużych FPS :)

 

Zrobiłem to wszystko, ale wyłączenie shadowplay i origin nic nie dało. Może minimalnie lepiej w tym trybie okna bez ramki. Dokupiłem też profilaktycznie 8GB ramu (teraz 16) póki jeszcze jest tani, bo zużycie pamięci dochodziło nawet do 7,6GB. Największe ściny u mnie zniknęły dopiero po włączeniu Vsync. Próbowałem wcześniej z Vsync na pustynnej mapie i tam nie widziałem różnicy, bo ścin prawie nie mam na otwartych mapach, ale różnice odczułem na tej górzystej mapie Monte Grappa. Po włączeniu Vsync ściny praktycznie zniknęły, tak samo na Amiens, na którym nie dało się grać. Tylko nie wiem czemu to ma takie duże znaczenie, skoro i tak spokojnie osiągam powyżej 60fpsów bez Vsync? Dodatkowo prawie co chwile zapala mi się ta żółta ikona klatki z wykrzyknikiem, który oznacza "low fps", nawet jak mam ponad 100 fpsów bez Vsync. Nie wiem dlaczego tak jest i szukam nadal rozwiązania tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win7, więc to nie to. Zauważyłem w Afterburnerze, że z włączonym Vsync mam zużycie GPU i CPU na poziomie średnio 60-75%. Na wyłączonym Vsync zużycie GPU to praktycznie cały czas 99%, a CPU 90-100% na wszystkich rdzeniach. Mógłby ktoś sprawdzić i napisać mi czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram i ja,

 

żółta ikona fps, mimo stałych 60fps, vsync i dużego zapasu mocy gra tańczy z frame time (dwie wartości 16-32ms) niezależnie od ustawień low-ultra,  to powoduje komunikaty o klatakach i wasze trudności w odczuwanej płynności, podobno jest to problem  na linii sterownik-gra lub coś z synchronizacją serwera, pewnie naprawią na razie trzeba się pogodzić. Bez vsync przy 80-100 fps ultra gra nie wykazuje takich problemów. aha na ekranie gry afterburner pokazuje cały czas 16,7 ale jak ktoś ma 2 monitor to riva server pokazuje te skoki i dokładnie wtedy zapala się ikona low fps

 

1060@2100 i 4690K@4500

Edytowane przez popmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugi wkurzające są. Nawet bardzo.

Co prawda mało ale skutecznie wkurzające ;)

-wybieram samolot, odradzam się spadając poza terenem mapy - ponoć częsty błąd :D
-Jadę tankiem, dostaję dwa strzały, chowam się, wychodzę, naprawiam, wracam do pojazdu... i [gluteus maximus], nie idzie się ruszyć nim nawet o milimetr. :D 
-Graficzne babole (oślepiające światełko na jednym z domów, raz to miałem wyglądało jak artefakt - potem nagle zniknęło - jednorazowy wypadek.
-"Pętla czasu" - wszedłem do budynku, doszedłem na sam dach, w środku próbowałem przeskoczyć przez poręcz od schodów - 3 razy mnie wyrzuciło gdzieś po całym domu. Ok, znalazłem się znów na strychu. Niby ok, ale gdy chciałem wyjść z domu teleportowało mnie na strych. I tak parę razy - chciałem nagrać ale Experience odmówił współpracy :/

- I NAJBARDZIEJ WKURZAJĄCE - nie mogę wybrać postaci / pojazdu. Tzn. wybiorę samolot i nie mogę wybrać jaki - przymusowo mam wybrany ten którym latałem np. grę wcześniej, tak samo klasa postaci i czołgi... tragedia. I tak przez całą rundę. :/

Co do cheaterów bo tacy też są - strzelanie z karabinu w gruby mur + ścianę budynku i zabijanie mnie - 3x ten sam koleś, tym samym czołgiem w 3 różnych miejscach.... Nice.

A Wy co już mieliście? :D 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wy co już mieliście? :D

- Respię się na nowym czołgu - nie da się jechać, rof znacznie mniejszy, lufą praktycznie nie idzie ruszyć. To samo miałem na artylerii czy moździerzu.

- Chcę wejść na serwer (jakieś10 wolnych miejsc) - nie można. Nie ma miejsca dla mojej klasy. Kolejkowanie chyba się zepsuło.

- Ktoś ze znajomych dołącza do gry - wyskakuje komunikat z pytaniem czy chcę dołączyć. Fajnie - tylko nie wiadomo, KTO dołączył.

- Znajomy wchodzi do teamu - nie widzę go tam (mimo, że widać inne osoby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pod względem bugów i glitchy to nie ma tragedii. Nie natknąłem się na takie, które uniemożliwiłyby mi granie.

- Najczęstszy bug u mnie to znikająca duża apteczka, sporo gram medykiem. Jak się jej nie rzuci na jakiejś płaskiej powierzchni to jej nie ma.

- Odradzam się na czołgu (przy ikonce pokazane są 2), a tam nie ma czołgu :) Stoję w osprzęcie pana czołgisty, bez czołgu. Wiem, że nikt przede mną go nie wybrał, bo nie było czołgu w okolicy. W ogóle system wybierania pojazdów jest tragiczny. Lepiej jest to rozwiązane w poprzednich BF'ach gdzie pojazdy stoją na spawnie. Tutaj jak nie ma dostępnych pojazdów to nie ma możliwości zmienienia czegokolwiek. Żeby zmienić głupie malowanie, musi być dostępny wolny pojazd, bo inaczej nie ma jak, a pojazdy praktycznie cały czas są pozajmowane.

- Raz jak chciałem dołączyć do drużyny kolegi, pomimo, że były miejsca, to nie mogłem.

- No i bug, który mnie najczęściej spotyka i najbardziej wkurza, to czarny ekran po wyjściu z serwera i niekończące się kręcenie kółeczka od wczytywania. Trzeba wtedy wyłączać grę na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i napotkałem błąd który mnie skutecznie odstrasza od gry :/ Drugi raz mi się gra scrashowała pod koniec rundy gdzie miałem 20-3 i ileś tam tys. punktów :/ Ścina pod koniec, wychodzę do systemu i wyskakuje błąd coś tam coś tam DirectX - ten sam błąd wyskakiwał gdy miałem włączony DX12 ale teraz mam wyłączony i znów to samo :/ Ktoś coś wie na ten temat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiergummi - nie kręcona. A przynajmniej nie teraz, tydzień temu reinstall systemu był, a grafika wcześniej jak była podkręcana to o całe 6%. ;) I nie było nigdy wcześniej problemów.

Znalezione bugi:

- Czasem brak efektów dla broni - kompletnie. Nagrałem to wrzucę na YT zaniedługo tylko skrócę to do sensownej długości ;)

https://youtu.be/MSNZ8m5iKMM ;)

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie :>.

Do tego bug z niemożliwością ruchu działem, wieżyczką, KM-em itp.Całe szczęście często się to nie zdarza.

 

A tak z innej beczki. Ma może ktoś swego rodzaju ,,kosmetyczny bug'' tj.brak ikon battlepacków, medali czy broni w menu i przy ładowaniu meczu.Niby pierdółka, ale strasznie przywiązuje do tego uwagę.Warto wspomnieć, że w becie miałem to samo... 

 

Z góry dzięki za odzew i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pograne. nVidia oficjalnie ma to w [gluteus maximus] (niby nad tym pracują, a znają problem od bety) - Od wczoraj nie mogę zagrać dłużej jak 3 minuty bo mi wypierdziela problem z DirectX - jak ponoć wszystkim użytkownikom GeForce (670 i 770 to najczęściej występujące grafiki w tekstach o tym błędzie)

Ale jestem wqrzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Trza było w betę grać" - czy jakoś tak.

Nie bądź taki pewny co robiłem a czego nie robiłem ;) W betę przegrałem jakieś 10 godzin. Raz miałem wywalenie do pulpitu. Raz. Przez DX12 które włączyłem by sprawdzić czy w ogóle działa na mojej grafice - o czym przeczytałem później że nie działa :D I nie był to ten sam błąd który wyskakuje teraz... 

 

PS. Tak, kupuję w najbliższym czasie 1080 od Palita. Imho czas na zmiany ;)

 

 

Mały Update:

 

"Już 16 listopada rozpocznie się Battlefest. Jest to pierwsze z wielu wydarzeń organizowane przez DICE. Na razie deweloper wielu szczegółów nie ujawnił na ten temat, rzucono tylko informacją, że możemy spodziewać się nagród za logowanie, transmisji na żywo, unikatowych wersji pakietów bojowych czy misji społecznościowych.

W trakcie Battlefestu wystartuje za to pierwszy, niestandardowy typ rozgrywki. W Mgle Wojny walczyć będziemy na zasadach Drużynowego deathmatchu, ale z ograniczoną przez mgłę widocznością, bez minimapy oraz nicków graczy nad ich głowami."

Edytowane przez Drunk_ZoZol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...