Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochany Graham

Ktos wie jaki wklad w wydarzenia pokazane w grze mieli afroamerykanie skoro na kladce jest czarnoskory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wiele osob, rowniez tutaj z forum ma problemy z plynnoscia BF1 nawet pomimo wysokiej liczby klatek na sekunde. Sam borykalem sie z tym problemem, kombinowalem na wszelkie mozliwe sposoby obnizajac jakosc grafiki w grze, wylaczajac jakies procesy na rdzeniach procesora i inne wynalazki - nic nie pomagalo.

 

Wyczytalem gdzies, ze to prawdopodbnie wina za malej ilosci RAM (tylko 8gb), gdzie sam producent zaleca 16gb. Obejrzalem pare filmikow na YT, ktore powiedzmy ze potwierdzaly ta teze. Zamowilem wiec kolejna kosc 8gb dd4, ktora przyjedzie do mnie na dniach. Los chcial, ze w tym czasie trafil mi sie Windows 10, ktory postanowilem zainstalowac i co sie okazalo? Absolutnie zero jakichkolwiek przycinek i jakby tego bylo malo to drastyczny skok fps w gore, gdzie pozwala mi na absolutnie plynna rozgrywke przy ustawieniach ULTRA (1080p) w trybie TDM 60-120 fps oraz 50-100 w trybie operacje przy 64 graczach. Choc spadki FPS sa zauwazalne wg. riva tuner stats, to grajac absolutnie tego nie odczuwam, a napewno nie tak jak mialo to miejsce przedtem, gdzie mialem ochote wyrzucic komputer przez okno. Oczywiscie wszystko na dx11, dx12 jeszce nie probowalem :P

 

Teraz czekam na kolejna kosc ramu az przyjedzie i moze doda mi to jeszcze pare klatek na sekunde, w innym wypadku odsylam spowrotem, bo cos czuje ze nie bedzie mi potrzebne az 16gb ramu do innych zadan.

 

Jestem naprawde szczesliwy, ze nie okazalo sie ze to moj sprzet jest za slaby na ta gre :smoke:

 

i5 6600 @ 3.3 ghz

gtx 1060 6gb

8gb ddr4 @ 2133 mhz


Dodam, ze gra przy ustawieniach WYSOKICH a czasem nawet na srednich byla absolutnie niegrywalna na mapach tdm takich jak Amiens czy Salonowy Blitzkreg. Nawet nie wspominam o trybie operacje, bo tam to myslalem, ze moj PC dostaje zawalu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę ;)

Mi na:

- Windows 10 (aktualny),

- najnowsze sterowniki nVidia,
- Intel i7-6700K 4.00GHz, 
- Samsung 512GB 2,5' SATA SSD Seria 850 Pro, 
- 16GB DDR 4,
- GeForce GTX 1070
 
W każdej rozdzielczości muli, tak że nie da się grać :( Mam tą grę od premiery i jest praktycznie bezużyteczna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zazdroszczę ;)

Mi na:

- Windows 10 (aktualny),

- najnowsze sterowniki nVidia,
- Intel i7-6700K 4.00GHz, 
- Samsung 512GB 2,5' SATA SSD Seria 850 Pro, 
- 16GB DDR 4,
- GeForce GTX 1070
 
W każdej rozdzielczości muli, tak że nie da się grać :( Mam tą grę od premiery i jest praktycznie bezużyteczna :(

 

A usuwales caly syf jaki znajduje sie w Win10 programem DWS Lite? Przede wszystkim tego xboxa. Podobno jeszcze Nvidia gaming experience stwarza jakies problemy, wiec nie zainstalowalem tego tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie odinstalowywałem.

 

Mówisz o tym programie: http://www.dobreprogramy.pl/Destroy-Windows-10-Spying,Program,Windows,66873.html ?

 

Mógłbyś mi napisać co warto usunąć (nie znam się na tym)?

Po usunięciu tego "syfu" wszystko będzie mi działało poprawnie? :)

https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

 

W zakladce Ustawienia na samym dole zaznaczasz tryb zaawansowany i pozniej wszedzie stawiasz "ptaszki" :P oprocz windows defender, chyba ze masz inna zapore to tego tez sie pozbadz najlepiej. Dalej w zakladce "narzedzia" kliknalem "wylacz UAC" (czymkolwiek to jest) :P Windows update tez wylaczylem. Pozniej wchodzisz w zakladke Strona glowna i klikasz ten duzy przycisk Destroy win 10 spying :smoke: Sprobuj i powiedz jaki efekt. Bo usuniecie chociazby tej funkcji xboxa jest kluczowe dla plynnosci w grach pod win 10 z tego co czytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc :)

Teraz mam innego buga :( Gra się uruchamia i aktualizuje w nieskończoność :/ przez ostatnie 40 minut mam 0% :/


ok, gra się uruchomiła, jednak w dalszym ciągu jest ten sam problem :(

 

 

Mam takie ustawienia:

PODSTAWOWE:

- tryb pełnoekranowy: PEŁEN EKRAN

- rozdzielczość ekranu: 1920x1080 59,94Hz

- synchronizacja pionowa: wył

- pole widzenia i pole widzenia w 3os: 55

- rozmycie w ruchu 50%

- głębia ostrości dla broni: wł

- ślepota barw: wył

 

ZAAWANSOWANE:

- DX 12 włączony: wył

- skalowanie rozdzielczości: 125%

- współczynnik skalowania interface: 50%

- ogranicznik liczby klatek: 200

- ograniczenie pamięci karty graficznej: wył

- jakość grafiki: wszystko na wysokie, prócz: antyaliasing post i oświetlenie rozproszone - które mam wyłączone

Edytowane przez trifek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trifek a odinstalowales nvidia gaming experience? jak to nie da rady, to juz nie wiem co ci doradzic, bo wiecej nie eksperymentowalem :mellow: moze jeszcze nowsze stery od grafiki pomoga, chyba ze juz masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, odinstalowałem. Sterowniki testuje wszystkie jakie wydaje nVidia od czasu premiery - i niestety na żadnych mi nie chodzi ta gra poprawnie :(

Dziwna sprawa, nie wiem co bym zrobil w twojej sytuacji, taki mocny komputer i gra takie figle plata  :huh: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyglada w praktyce? Rzeczywiscie Bf1 wymaga 16gb ramu i 8 rdzeniowca? Bfy lubia herce, ale Bf1 podobno do plynnej gry to 8 rdzeni? To prawda? Pogram sobie na i5 2500k wykreconym do 4.7ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie  podpisu gra chodzi płynnie na wysokie/ultra. Problem w tym, że od czasu do czasu mam bsod'a (powiedzmy jak gram z 2 dni z rzędu po 2h to raz mam bsod'a). Tak się zastanawiam czy to CPU czy ram... (grafa nie kręcona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tej jednej grze ? Odpal Crysis 3 na mapie Welcome to the Jungle i pograj z 15 minut i daj znać.  No i warto sprawdzić minidump od czego te bsody. Ustaw procesor na domyślnym taktowaniu i testuj. Gdy w Crysis 3 będzie podobnie lub problem ustanie po zmiejszeniu taktowania CPU to może procek nie wyrabia i albo trzeba mu podbić napięcie lub zmniejszyć taktowanie do 4.2-4.3 ghz i testować. Najlepiej jakimś softem typu Prime95.  Zmiana sterowników do GPU na starsze/nowsze o jeden numer w kolejności wydania na stronie Nvidii. Jak zmiana taktowania nie pomoże to próbujemy na różnych kościach RAM i różnych slotach.  Po dwie kości na zmianę tak by każda z każda była w parze osobno bo moze być walnieta tylko jedna. Dlatego m.in z tego powodu nie kupuje nigdy 4x4GB tylko po 2 kości 8GB.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad konkretnymi modelami rx 470, rx 480 od Gigabyte, Szafira i MSI. Za 800zl mozna miec rx 470 od Gigusia, ale ponoc sa problemy z temp i napieciami, za 890 za to moge miec rx 480 od MSI ( podobno najlepsza wersja), ale zastanawiam sie czy warto doplacac. Chociaz po glowie chodzi mi tez uzywany gtx 970, ale w granicach 700zl.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA dla świętego spokoju zdecydowanie kupiłbym kartę z 8GB, jeśli ta karta ma być na dłużej.

 

Korzystając z darmowego w ten weekend Battlefield 1 ( 10 godzin za darmo) sprawdziłem użycie VRAM. Przy wysokich teksturach (nie ultra) i reszcie na medium-off, w 1680x1050 ciągle widziałem użycie 2,75GB VRAM. Także coś czuję na ultra i wyższej rozdzielczości 4GB wcale nie jest taką ilością by rzec "spokojnie ci wystarczy".

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na i5 4570, gtx 760 windforce3 i 8 ram 1600mhz. gram na ustawieniach wszystko LOW ale włączone HBAO. Na ogół chodzi dobrze, ale na St Quentin albo Amiens są czasami nagłe i krótkie spadki na 45 fps albo 50 fps. Na Soisson nawet do 30+ fps. to bardzo nieprzyjemnie szarpie w multi. Probowałem wszystkich tych niby fixów z for. Czy jest jakiś sposób by na tych ustaswieniach mieć stałe 60? ustawienia LOW i HBAO naprawde mi wystarczaja

 

windows 8.1

Edytowane przez wd5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra lubi dużo wątków w multi. Wiele osób narzeka na to w multi. Popróbuj jednak dodać do ustawień graficznych, bo im niższe detale tym bardziej procesor dostaje po [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę, że niższe detale szkodzą na fps? :P a jeśli potrzeba i7 tzn, ze to byłoby na tyle jeśli chodzi o legendarna "świetna optymalizacje" 

Edytowane przez wd5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...