Skocz do zawartości
MAGIC

natręt sieciowy HELP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

posiadamy sieć w 5 osób i ostatnio dołączył się do nas koleś który strasznie zwalnia łącze bo nachalnie ściąga przez wszystkie programy typu p2p (eMule, Kazza, iMash ...) dosłownie ze wszystkich jednocześnie

jak jego w sieci nie ma to transfer 20-30kb/s :D

jak tylko on wejdzie to 2-5kb/s :cry:

gadka z nim nic nie pomaga :evil: :twisted:

 

:arrow: jakim programem można go ograniczyć :?: :?: :?:

bo administrator nic nie zrobi bo powiedział że to nie jego problem

:evil:

więc program potrzebny taki żeby użytkownik sieci mógł ograniczyć tego kolesia

 

HELP !!! POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak admin ma to w dupie to nic nie zrobicie :( przykro mi :( tylko admin moze powycinac p2p

ale chyba są jakieś programy żeby ograniczyć mu transfer a nie koniecznie wycinać p2p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa, jak najbardziej, ale musisz je zainstalowac na serwie :P

ale admin olewa sprawe napewno są jakieś programy z których można kożystać przez sieć omijając admina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa, jak najbardziej, ale musisz je zainstalowac na serwie :P

ale admin olewa sprawe napewno są jakieś programy z których można kożystać przez sieć omijając admina

Nieno gosciu jestes rozbrajajacy swoja niewiedza... A myslisz po co jest admin w sieci po to aby kazdy mogl dowolnie sobie zarzadzac "jego" laczem ??

 

Pozatym jak wam koles tak daje w du... i admina to nie interesuje zaproponujcie podwyzke 25% i niech goscia wywali jak mu sie nie chce lub nie umie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam podobną sprawe :?

nie wiem jak jest u was ale w sieci o której mówie po wyczerpaniu argumentacji słownej notorycznie jacyś wandale kabelek przecinali zazwyczaj wieczorkiem i to w kilku miejscach :lol: gostek wymiękł po 3 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam podobny przypadek. tylko ginely huby z dachow :)

 

ale powaznie mowiac to tak juz jest z tymi wszystkimi sieciami. sam bylem kiedys w takiej osiedlowce i szybko zrezygnowalem.

admin najczesci zapewnia sobie jakis niezly minimalny transfer a resztszte blokuje.

prawda jest taka ze reszta uzytkownikow sieci jest mu potrzebana tylko do obnizenia rachunkow za lacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cie LZIggy urazilem to sorki.

 

jednak znam sporo osob z roznych tzw sieci osiedlowych i nikt z nich nie jest zadowolony. sa w nich tylko dlatego ze ceny dostepu do internetu sa chore.

moja opinie wyksztalcilem sobie na podstawie kolesia ktory administrowal w mojej sieci. lacze z ktorego kozystalem mialo przepustowosc 1mbita, czyli jak na polskie warunki duzo. jednak po podpieciu do niego 20 osob (teraz podobno juz o wiele wiecej) transfer z p2p nie przekraczal 2 kilo. dla mnie to jest troszke smieszne. jak kilka razy spytalem co jest, koles twierdzil ze to ja blokuje lacze i jego to nic nie obchodzi. a najsmieszniejsze bylo to ze spis filmow jakie mial w kolekcji rozrastal sie w tempie blyskawicznym 8O

ocene pozostawiam tobie...

 

gosc pracowal wczesniej w firmie dostarczajacej internet z ktorej wylecial po kilku miesiacach za "cwaniactwo i konfliktowosc".

to chyba usprawiedliwia moj poprzedni post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znam siec ponad 90 osobową(2 Mbit polpak) gdzie niema zadnej kontroli nad przepustowoscią, i owszem jak ci sie uda to mozesz zassyac z duzą predkoscia.....

ale co z tego jak wtedy onet "wchodzi" po 15 sekund i dluzej...nie mowiac o innych stronach(serwerach) ktore nie stosuja kompresji i sa znacznie dalej...

wszystko zalezy od przypadku...jedno nalezy miec zawsze zakodowane w glowie przed pisaniem ze net wolno chodzi, lacze z gumy nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze rycerze kazy kontratakuja(po zamknieciu ostatniego topica :D ).

LZIggy ja znam kolesia co ma 0,5Mbita na wylacznosc i ciagle nudzi jak to mu wszystko wolno sie sciaga. Potem taki idiota trafia do sieci osiedlowej i dopiero zaczyna pierd... smuty, wiec niemasz co sie uzerac... Szkoda czau i nerwow... i tak ich nie przekonasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze duzo odcieni pomiedzy czarnym a bialym kolorem, niema co tak spraw stawiac..........

poza tym , dlaczego skoro wszyscy placą po rowno to ciagle jeden uzytkownik ma miec 90 % lacza?

oczywiscie to nieco bardziej skomplikowane jest...

do poniższego posta ;-)

to jest bezdyskusyjne, tak samo jak to ze trzeba stosowac ograniczenia dla namietnych zasysaczy wszystkiego co sie rusza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musisz mi przyznac ze skonfigurowanie lacza 1mbit (ok 20 userow)w ten sposob ze wszyscy poza adminem mieli transfery jak przez modem jest rozbojem w bialy dzien. internet to nie tylko @ i www, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezli wszyscy mieli po 5 kB to oznacza jak wybitna glupota cieszyl sie admin, ktory podzileil lacze po rowno bez wzgledu czy ktos jest czy nie czy jest i nic nie robi czy sciaga. Ale doswiadczenia z taka osoba nie moga powodowac wystawienia opini sieci osiedlowe sa do du... bo admin dba jedynie o siebie.

Masz racje internet to nie tylko www, i @ to rowniez bardzo czesto gry sieciowe. A nie moze byc tak aby ktos film sciagal sobie przez godzine a inni musieli grac z pingiem 1000 lub otwierali strone przez 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja naleze do osiedlowej sieci, mamy DSL 512 kb/s na 18 osob i wszystko chodzi ok, nie ma podzialu lacza ijestem z tego bardzo zadowolony, jednak czasami zdarzaja sie wyjatki ze sie po prostu muli (ping do wp 3500), ale ogolem jest dobrze, jakis czas temu jeden z kolesi zaczal korzystac z edonkey chyba. zle skonfigurowal i zapchal calkowicie lacze, zadna stronka sie nie ladowala, ale dowiedzielismy sie kto to jest i teraz jest lux, sciagaj z kazy mam transfer do 40 kb dochodzacy, tylko ze zanim dojdzie do mnie musi przedostac sie przez 5 hubow, bo mamy polaczone 3 bloki, jeden 4-pietrowy i 2 wiezowce :), ale mamy wporzo adminkow i jest wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale chyba troche za bardzo odbiegliście od tematu :)

"Magic" pytał się jakim programem można ograniczyć łącze. A ja się do tego pytania dopisuje . Mamy skromną sieć (7 osób 0,5 Mbit) ale jeden użytkownik ciągle ściąga przy użyciu programów p2p i troszkę utrudnia życie innym użytkowniką . Mamy serwer tymczasowo postawiony na Windzie a łącze podzielone poprzez "udostępnienie internetu innym użytkowniką" . I chciałbym się dowiedzieć jakie są programy które podzieliłyby łącze tak żeby np. jak jest jeden użytkownik to dawały 100% , jak 2 to po 50% , chyba tak będzie sprawiedliwie dla wszystkich . Z góry dziękuje za pomoc. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy sa do tego jakies specjalne programy, bo np jak jest jedna osoba to ona wyciaga 100% lacza, a jak sa dwie osoby i np. jedna oglada strony a druga sciaga pliki to na strony nie jest potrzebne 50% lacza bo przepustowosc nie jest tak duza, u mnie w sieci jest tak: kto pierwszy ten lepszy i transfer dopasowuje sie do tego co robi sie na necie, czy sciaga pliki czy przeglada stronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam umnie sytułacja jest następująco:

512 na 12 userów a wsród nich jeden nałogowiec p2p który niewylancza kompa (czyt. cały czas cos zasysa) obecnie ma wlonczonego kompa od 192 h i przez niego niemoge w nic zagrac [ na szczęscie jak zaczynam zasysac to "kradne" prawie cały transfer 8) ] kabla niemoge przeciąc bom na koncu jestem i wtedy tez bym nie miale neta, Admin (eeeeee standard :( ) więc pomyślałem (bo kiedys mi przez ucho przeleciała taka wiadomość) zeby go zapingowac (pingować tak długo aż mu się komp zapętli (bo będzie musiał cały czas odpowiadać ) i pragnę dowiedzieć sie czy są jakies programy do tego bo ping z uruchom po całym dniu pingowania nic niedał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] więc pomyślałem (bo kiedys mi przez ucho przeleciała taka wiadomość) zeby go zapingowac (pingować tak długo aż mu się komp zapętli (bo będzie musiał cały czas odpowiadać ) i pragnę dowiedzieć sie czy są jakies programy do tego bo ping z uruchom po całym dniu pingowania nic niedał :(

niemam zamiaru go pingowac pragne tylko informacji

Ja tu widzę pewną niezgodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lool jakie Wy macie łącza ............... ja mam SDI 8) na dwóch i nie mam problemu jest zafajniście , dogaduje sie z qmplem kiedy cościongę to on nie nie robi i na odwrót , a i większe pliki też łatwo tylko to po 24:00 jak wszyscy śpią ... w dzień dzielimy łącze szejperem :) takie małe <span style="color:red;">[ciach!]</span>o w debianie ale fajne jest typo 50% dla niego nie ma?? 100% dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem po co niektorzy sobie sieci robia jak sie nawzajem nienawidza ;]

nie mozna isc do typa i powiedziec sluchaj stary zajmujesz nam cale lacze i nikt poza toba nie moze korzystac masz tu 0,5l i zrob se ogranicznik do 20k/s czy iles_tam...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] więc pomyślałem (bo kiedys mi przez ucho przeleciała taka wiadomość) zeby go zapingowac (pingować tak długo aż mu się komp zapętli (bo będzie musiał cały czas odpowiadać ) i pragnę dowiedzieć sie czy są jakies programy do tego bo ping z uruchom po całym dniu pingowania nic niedał :(

niemam zamiaru go pingowac pragne tylko informacji

Ja tu widzę pewną niezgodność.

 

 

ten gość to mój sąsiad i dobry kumpel a to miał być leciutko hardkorowy żart (obecnie juz gadałem z nim i wiem ze tego niezrobie [bo nie] :) )

 

Dalej mam nadzieje ze poinforumjecie mnie o mozliwosciach pinfowania

 

PS1 czy Ping Ploter słuzy tylko do stron www?

PS2 obecnie jestesmy wtrakcie rozmowy z Adminem o 1MB :)

pozdro 4all i sorki za wprowadzenie w błąd :)

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noose, wez przeczytaj moja wypowiedz i pomysl logicznie!!! skoro jestem sam na necie to przy podzieleniu lacza mam okreslony transfer maksymalny, a ja nie mam dzielonego lacza, mozna powiedziec ze jest kto podleci, a wiec jak jestem sam na sieci to transfery mam rzedu 50-60 kb, a wydolnosc naszedo dls wynodi 65 kb, tylko ze ja jestem oddalony od serwa o 5 hubow !!! A wiec spojrz na to logicznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...