Skocz do zawartości
DesoloAnimus

970 w SLI: Warto dołożyć drugą czy sprzedać i kupić coś lepszego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Przymierzam się do wymiany grafiki na coś wydajniejszego. Posiadam Palita 970 GTX JetStream i zdarza się że przy rozdzielczości 2560x1440 (monitor QHD)  odczuję spadki wydajności poniżej 40FPS

Biorąc jak technologia, sterowniki i wydajność konfiguracji SLI poszły do przodu, problemy z sutterigiem są rzadkością ... może miało by to sens? Poczytałem tu i tam, obejrzałem parę testów niemniej wątpliwości nadal są.
Z jednej strony 970  to naprawdę solidna karta (mimo okrojonego o 0.5GM RAMu ;) ), ale te niecałe 1.5 roku temu te ~1300 zł na nią poszło i szkoda teraz sprzedawać za 800-900zł. Zwłaszcza iż za 2000zł ni jak nie kupię 1080GTX.

Czy warto dokupić drugiego GTX970 czy sprzedać obecnego i uderzyć od razu w coś pokroju 1080?
 

EDIT: Inna sprawa. Czy do SLI wymagane są dokładnie taka sama karta, ten sam model tego samego producenta czy mogę podłączyć 970tkę zupełnie innego producenta?

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Kupić to warto 1070-tke bo dla 20% fps nie warto dawać  1000 zł a 3.5 |GB vram to jest mało .Tomb rider wciaga 7 Gb a bf1  5Gb

dre.png

 

Jaknyś brał np 1070 -tke to najlepsza jest palita /gainwarda2.5 slota ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wielkość VRAMu to nie jest coś co brałem pod uwagę. Tomb Raider i Battlefield 1 jednak ni jak mnie nie interesują. Obecnie i na dłuższa metę Total War Warhammer, StarCraft 2 (który już chodzi bez zarzutu). Co mnie frasuje to Wiedźmin 3 w 2560x1440. Jeszcze nie grałem, dotychczas leżała i się kurzyła ale niedługo się to zmieni i nie chciałbym się wówczas nieprzyjemnie zdziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Ale co zwłaszcza iż ? PODAJ PUENTE  xD

 

arkhamknight_3840_2160.png

 

 

 

Taka ciekawostka na temat testów xD

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkham Knight to akurat najgorszy z możliwych przykładów jaki można wogóle obrać. Biorąc ile i jak monstrualnych rozmiarów niedociągnięć w kodzie, optymalizacji i całej innej masy, masy, maaaaaaasy innych problemów ta gra miała zanim wyszła.... (a wychodziła razy 2. czy nawet 3 po tym jak WB kazał Rockteady jej ściągniecie ze Steama i naprawienie). Ta gra po dziś dzień nie działa jak należy.

Przejrzałem jednak w między czasie parę innych testów i choć nikt nigdzie nie krzyczy iż 970 w SLI to zły pomysł to myśląc "przyszłościowo" a zwłaszcza o grze w wyższych rozdzielczościach (jak QHD którego najczęściej używam) zacznę chyba więcej rozglądać się za 1070 lub 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

No widzisz nie zakumałeś .

Na filmiku 980ti ma bardzo dobry wynik wzgledem 1080 a w teście techpowerup nie  i o to chodziło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...