Jump to content
DesoloAnimus

970 w SLI: Warto dołożyć drugą czy sprzedać i kupić coś lepszego?

Recommended Posts

Witam, Przymierzam się do wymiany grafiki na coś wydajniejszego. Posiadam Palita 970 GTX JetStream i zdarza się że przy rozdzielczości 2560x1440 (monitor QHD)  odczuję spadki wydajności poniżej 40FPS

Biorąc jak technologia, sterowniki i wydajność konfiguracji SLI poszły do przodu, problemy z sutterigiem są rzadkością ... może miało by to sens? Poczytałem tu i tam, obejrzałem parę testów niemniej wątpliwości nadal są.
Z jednej strony 970  to naprawdę solidna karta (mimo okrojonego o 0.5GM RAMu ;) ), ale te niecałe 1.5 roku temu te ~1300 zł na nią poszło i szkoda teraz sprzedawać za 800-900zł. Zwłaszcza iż za 2000zł ni jak nie kupię 1080GTX.

Czy warto dokupić drugiego GTX970 czy sprzedać obecnego i uderzyć od razu w coś pokroju 1080?
 

EDIT: Inna sprawa. Czy do SLI wymagane są dokładnie taka sama karta, ten sam model tego samego producenta czy mogę podłączyć 970tkę zupełnie innego producenta?

Edited by DesoloAnimus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, wielkość VRAMu to nie jest coś co brałem pod uwagę. Tomb Raider i Battlefield 1 jednak ni jak mnie nie interesują. Obecnie i na dłuższa metę Total War Warhammer, StarCraft 2 (który już chodzi bez zarzutu). Co mnie frasuje to Wiedźmin 3 w 2560x1440. Jeszcze nie grałem, dotychczas leżała i się kurzyła ale niedługo się to zmieni i nie chciałbym się wówczas nieprzyjemnie zdziwić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arkham Knight to akurat najgorszy z możliwych przykładów jaki można wogóle obrać. Biorąc ile i jak monstrualnych rozmiarów niedociągnięć w kodzie, optymalizacji i całej innej masy, masy, maaaaaaasy innych problemów ta gra miała zanim wyszła.... (a wychodziła razy 2. czy nawet 3 po tym jak WB kazał Rockteady jej ściągniecie ze Steama i naprawienie). Ta gra po dziś dzień nie działa jak należy.

Przejrzałem jednak w między czasie parę innych testów i choć nikt nigdzie nie krzyczy iż 970 w SLI to zły pomysł to myśląc "przyszłościowo" a zwłaszcza o grze w wyższych rozdzielczościach (jak QHD którego najczęściej używam) zacznę chyba więcej rozglądać się za 1070 lub 1080.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.