Skocz do zawartości
vionus

(niepełny) Zestaw za ~1700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Sprawa wygląda tak że chcę (w końcu) wymienić mój bardzo leciwy komputer.
Aktualna specyfikacja:

Windows 10 x64

Płyta Główna: Gigabyte G33M-S2

Procesor: Core Quad Q6600 @ 2,40GHz (niepodkręcany, nieruszany)
Pamięć: 4x 1GB DDR2 667MHz (część hynixy część noname)

Napęd Philips SPD2412T

Zasilacz FSP450-60EP Max Vattage 450W Peak Vattage: 500W (nie jestem pewny czy 450w czy 500w)

Karta Graficzna MSI Radeon R7 250 1GB DDR5 OC 1100MHZ (Boost)/ 4600MHz

Dysk Twardy Toshiba P300 1TB

 

Chcę wymienić wszystkie podzespoły oprócz czterech ostatnich (czyli napęd zasilacz, karta graficzna i dysk twardy- to co zostało wymienione przez ostatnie półtora roku) gdyż nie stać mnie w tym momencie na kupno lepszej karty czy zasilacza, ale kartę graficzną i co za tym idzie pewnie zasilacz będę chciał wymienić jakoś na święta

Budżet jaki zamierzam przeznaczyć w przyszłości na kartę graficzną to ok. 800zł czyli półka gtx960.

Komputer przeznaczony wyłącznie do grania (fifa 17- nowe wymagania, cs:go, HoTS), przeglądania internetu i oglądania filmów. Monitor mam '23, czasem komputer będę podpinać do TV '39 grając w fifę czy oglądając film. Celuję w płynność>grafikę na 1920x1080 (rozdzielczość wystarczająca dla monitora) choć byłoby miło w końcu mieć na czym odpalić wiedźmina 3 w miarę płynnie i nie koląc w oczy, ale nie jest to warunek.

 

Jeżeli chodzi o resztę podzespołów dla których utworzyłem ten temat mam zagwozdkę żeby to wszystko jeszcze działało na tyle dobrze abym nie musiał na święta niczego wymieniać poza wspomnianą kartą i prawdopodobnie zasilaczem. Płytę główną i pamięci do PC chciałbym aby opierały się na DDR4 i żeby były chociaż dwa porty usb 3.0 reszta jest dla mnie mało istotna. Procesor- tu się zdaję na Was bo nie jestem w temacie które chipsety nowe które stare, jak duże są różnice wydajności względem ceny dla mojego zapotrzebowania itd. Wspomnę także o obudowie- bez wodotrysków, oby wszystko było zamontowane i hulało więc jakaś z polecanych na purepc. Wolę różnicę 100zł przeznaczyć na lepszy procesor niż na lepszą obudowę.

Ogólnie komputer budowany na przyszłość, stąd płyta główna pod dd4. Nie chcę w ciągu przynajmniej najbliższych kilku lat niczego w nim wymieniać poza tym co wspomniałem, i może poza dodaniem dysku ssd w przyszłym roku.

 

Podsumowując: wymiana płyty głównej, procesora, pamięci, w dobrej obudowie + za na święta wymiana karty graficznej i zasilacza + dołożenie dysku ssd w przyszłości

 

 

Aha, i interesuje mnie wszystko nowe- nie mam zaufania do używanej elektroniki. Nie chcę się bawić także w podkręcanie. Chciałbym aby w miarę możliwości wszystko było z jednego sklepu gdyż zastanawiam się czy nie wziąć tego na raty. Preferuję morele bo przy zamówieniu za min 1500zł jest kod promocyjny od purepc na montaż za złotówkę. Bardzo proszę Was o propozycje, mam nadzieje że przynajmniej kilka ich będzie

@edit taki oto koszyk sobie stworzyłem https://www.morele.net/inventory/info/szw2Uk/ -proszę o opinię :) 

Edytowane przez vionus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ssd pozniej jak mozna od razu za jednym zamachem ; ) ? To najwazniejsza rzecz w komputerze.

 

https://www.morele.net/inventory/info/CtEwvb/

Można ale nie trzeba. Jakbym chciał od razu ssd to bym napisał. Wymiana starego dysku na nowy i tak mi przyspieszyła znacznie działanie więc ssd na ten moment to dla mnie niepotrzebny bajer tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Ci się wydaje, bo nie miales z nim osobiscie stycznosci : )

Skąd wiesz ze nie miałem po czym to wnioskujesz? Nie wiesz a już oceniasz.

 

W ogóle co to za bezsensowna dyskusja i co ona wnosi do tematu? 

 

Nie biorę pod uwagę ssd w tym momencie, koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Pamięć Crucial UDIMM DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL15 (CT2K8G4DFS8213) 264,93 zł 
2 Płyta główna ASRock B150M PRO4S, B150, DualDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, mATX (B150M PRO4S) 319,00 zł 
3 Procesor Intel Core i5-6600, 3.3GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600) 969,00 zł 
4 Obudowa Zalman Mini-tower A1, mATX/mITX, bez zasilania (ZM-A1) 117,96 zł 
1670,89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Pamięć Crucial UDIMM DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL15 (CT2K8G4DFS8213) 264,93 zł 

2 Płyta główna ASRock B150M PRO4S, B150, DualDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, mATX (B150M PRO4S) 319,00 zł 

3 Procesor Intel Core i5-6600, 3.3GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600) 969,00 zł 

4 Obudowa Zalman Mini-tower A1, mATX/mITX, bez zasilania (ZM-A1) 117,96 zł 

1670,89

super :) dzięki za przykład, biorę wszystko wymienione lecz ze zmianą na ciutkę tańszy i5 6500

jeszcze pytanko- czy ta płyta główna będzie miała miejsce na ewentualne zasilanie (6pin czy 8pin) nowej karty graficznej? może i pytanie trochę głupie bo zgaduję że wszystkie obecne płyty główne mają to w "standardzie" ale w opisie nie mogę znależć takiej informacji.

Edytowane przez vionus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna płyta nie ma zasilania do karty graficznej. Dodatkowe zasilanie doprowadza się kablami z zasilacza.
 

Posłuchaj też rady co do SSD. Jak weźmiesz i5-6500, to na to powinno Ci starczyć https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-premier-pro-sp920-128gb-sata3-asp920ss3-128gm-c-635787/
Chyba, że na siłę chcesz odebrać sobie komfort używania komputera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna płyta nie ma zasilania do karty graficznej. Dodatkowe zasilanie doprowadza się kablami z zasilacza.

 

Posłuchaj też rady co do SSD. Jak weźmiesz i5-6500, to na to powinno Ci starczyć https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-premier-pro-sp920-128gb-sata3-asp920ss3-128gm-c-635787/

Chyba, że na siłę chcesz odebrać sobie komfort używania komputera.

no tak z zasilacza- chodziło mi o slot na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna płyta nie ma zasilania do karty graficznej. 

nie bądź taki kategoryczny bo możesz się zdziwić  :ploom:

 

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-extreme4-z97-lga1150-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-z97-extreme4-640920/

koledze chodzi o coś w tym stylu pewnie - dawali to aby lepiej zasilać gniazda pci ex

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...