Skocz do zawartości
szymonstrum

Komputer nagle się wyłącza!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zakupiłem kartę graficzną asus rx470 4gb i zrobił się problem... Gdy uruchomiłem wiedźmina 3 wszystko na ultra to po sekundzie się wyłączył jakby wyjąć kabel od zasilania. Komputer podłączony do listwy. Zauważyłem że radiator na płycie głównej (ten pod chłodzeniem) jest gorący, więc zamontowałem tam mały wentylatorek z boxowego chłodzenia procesora amd fx8320 i wiedźmin ładnie chodził. Kolejnego dnia wgrałem program occt i... znowu to samo. Włączyłem test karty z funkcją wykrywania błędów i boom... Ostatnio komputer zaczął się też wyłączać podczas grania w cs'go (podczas rozgrywki oraz w ekranie wczytywanie na samym początku). W grze Assassin"s Creed Syndicate pod 30 minutowej rozgrywce również komputer się wyłączył. Opcje w biosie zresetowałem... Formata też już robiłem... Sterowniki najnowsze. Procek i karta nie podkręcone. Temperatury karty i procka są dobre.

 

Płyta główna: Gigabyte GA-970A-DS3P

Procesor: AMD Fx8320

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 

Karta: Asus Rx470 4GB

Zasilacz: Corsair VS550

Obudowa: Zalman Z3 Plus

 

Bardzo proszę o pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz:

radiator na płycie głównej (ten pod chłodzeniem) - masz na myśli radiator CPU? SilentiumPC Grandis?

 

Jeśli jest gorący znaczy proc się przegrzewa i bios wyłącza kompa po osiągnięciu temperatury krytycznej.

 

Choć z drugiej strony dane z cpuid po "kilkugodzinnym monitorowaniu" na to nie wskazują- temp max 37stC, obroty max 767rpm.

 

EDYT- chyba raczej chodziło Ci o radiator chipsetu- moja pomyłka.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, co Ty monitorowałeś przez te kilka godzin? Parametry w idle? Uruchom OCCT, coś obciążającego GPU i wtedy zrób screen z HW, zwłaszcza zwróć uwagę jak wygląda napięcie na linii +12 V pod obciążeniem.

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...