Skocz do zawartości
Revanek

Podkręcanie pamięci HyperX Savage 8GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym podkręcić ram ale problem jest w tym, że jestem zupełnie zielony w tym temacie, posiadam HyperX savage 8gb 1600mhz, płyta główna b150-hd3 ddr3 od Gigabyte. Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć tak na chłopski rozum jak to się robi? Z góry dziękuje!

Edit: zainstalowałem z płyty dołączonej do mobo program EasyTune, wszystkie suwaki są zablokowane również opcja XMP jedyne co mogę zmienić to suwaki z napięciami, ktoś może wie jak odblokować suwaki?

Edytowane przez Revanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat HyperX Savage 8GB. Mam wersję DDR4 2133Mhz CL13 na płycie Z170 i kiedy włączam XMP w biosie częstotliwość się nie zmienia jest 2133 > 2133. Myślałem, że wskoczy przynajmniej na 2400 albo 2666. To normalne na niepodkręconym procku czy może te pamięci to słaby wybór do skylake?

Edytowane przez maxikazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączenie profilu XMP pozwala na ustawienie tego co pamięci mają zapisane w SPD np. jak masz ramy 3 000 mhz i działają na 2133 mhz to po włączeniu XMP ruszą na 3 000 mhz .

 

Nie jest to autopodkręcanie pamięci .

 

Jak chcesz podkręcić to albo to robisz ręcznie albo korzystasz z któregoś z z profili auto OC .

 

Zresztą jak chcesz uzyskać więcej info to podaj jaką płytę masz dokładnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...