Skocz do zawartości
dismay

Płyta główna + RAM [7000pln] [grafika+gra]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

Niestety moja znajomość z nowinkami i doborem komponentów zakończyła się kilka lat temu na karcie graficznej voodoo 2,

a przyszedł ten niemiły czas na zmianę osprzętu, zwracam się zatem do Was z prośbą o pomoc w doborze dwóch elementów zestawu tj płyty głównej i pamięci ram.

Czytając od miesiąca testy, porównania, zestawienia i komentarze, udało mi się poskładać takie cudo:
 

Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX (BX80662I76700K)

Płyta główna MSI Z170A GAMING M5 s1151 Z170 4DDR4 USB3.1 ATX SKYLAKE

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 (GV-N1060G1 GAMING-6GD)  [tak wiem że 980 były w wyprzedażach ale jak większość za późno się zorientowałem]

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106)

Zasilacz XFX TS550W 120mm 80+ Bronze (P1-550S-XXB9)

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)

Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

Monitor iiyama G-MASTER Red Eagle GB2788HS 

 

Ze starego kompa zostaje jedynie monitor...
Zestaw ma mieć mieszane zastosowanie: głównie grafika 2d, grafika 3d (modelowanie, renderowanie), składanie filmów, jak również nie omieszkam na nim pograć w bf1 tudzież nową mafię, cs 1.6 itd.. ;)

 

Moje pytanie:

1 czy nie warto podmienić płyty głównej na ciut tańszą tj: ASRock Gaming K4 lub Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 (proponowane w zestawach) i za zaoszczędzone pieniążki dokupić kolejne 16gb ramu 3200mhz (mieć w sumie 32gb ram)

Czy wymienione powyżej, tańsze płyty "wyciągną" wszystko z OC procesora?

CZY:

2. Zostawić obecną płytę główną i dołożyć jeszcze stówkę na szybsze ramy 3600mhz [czy jest to aż taka różnica między 3200 warta ceny?! ] (mieć w sumie 16gb ram, kiedyś dokupić kolejne 16?)

 

 

Nie jestem typem człowieka który lubi wymieniać komputer co dwa lata, chciałbym żeby całość posłużyła mi około 5 lat (z ewentualną wymianą grafiki)

 

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Edytowane przez dismay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB RAM tego co wybrałeś. Dopłacanie do 3600 kompletnie bezsensowne, dopłacanie do 32GB bezcelowe (nieużyteczne do typowych zastosowań a pogarsza możliwości OC jak to jest konfig 4x8). DDR4 jest na początku swojej drogi rozwoju, za 2 lata standardem minimum "pod oc" zapewne będą taktowania 4000 w tej samej cenie względnej co teraz są 2666.

 

3200CL16 to jest to samo co 3000CL15.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB RAM tego co wybrałeś. Dopłacanie do 3600 kompletnie bezsensowne, dopłacanie do 32GB bezcelowe (nieużyteczne do typowych zastosowań a pogarsza możliwości OC jak to jest konfig 4x8). DDR4 jest na początku swojej drogi rozwoju, za 2 lata standardem minimum "pod oc" zapewne będą taktowania 4000 w tej samej cenie względnej co teraz są 2666.

 

3200CL16 to jest to samo co 3000CL15.

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

Nie orientujesz się może ws. wybrania tańszej płyty:  ASRock Gaming K4 lub Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, czy nie ograniczy ona  w jakiś sposób możliwości całego komputera?

Ty sobie lepiej złóż na 6600K i gtx 1070 .W grach sie to lepiej sprawdzi

też taką opcję rozważam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...