Skocz do zawartości
Jumpek

Komputer ~ 7000zł adobe, Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy odnośnie złożenia zestawu dla kolegi do ok 7000zł.

Komputer będzie głównie wykorzystywany do gier (Witcher, OW) oraz  grafiki, m.in. pakietu adobe (Premier, PS, Affter Effects).

 

Moja propozycja zestawu: 

https://www.morele.net/inventory/info/w93VuN/

 

Komputer będzie również wysyłał obraz za pośrednictwem AverMedi LGP podłączonej przez USB do drugiego PC, który jest odpowiedzialny za stream na Twitch'u (OBS).

 

Moje pytania:

1. Jak oceniacie zestaw? Co zmienić?
2. Czy jest sens lecenia po kosztach, w celu upchania do zestawu SSD na pcie?
3. Czy ramy brać 4x8GB? Mniejsze taktowania, szybszy dostęp? 

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc :)

Edytowane przez Jumpek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, kartę rzeczywiście zamienię.

 

Co do i7 6800k, ciężko będzie zmienić budżet, pewnie wtedy kosztem karty i zamianka na gtx1070, ale czy warto?

Kolega poprosił o dość "obszerny"

komputer, a co do pytań 2, 3, czy ma ktoś poradę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj rozmawiałem z kolegą i jest w stanie wziąć ze drugiego PC HDD.
Zrezygnowałem również z SSD sata na rzecz, SSD m2 gdzie podepnie się bezpośrednio do płyty głównej oraz rezygnacja z DVD. Zasilacz wymieniony, bo korsarza aktualnie niema. Koszta również pocięte ramami :O  

Ogólnie zestaw wygląda następująco:
https://www.morele.net/inventory/info/qlDpNq/    minus AverMedia, chociaż kolega wolałby nie przekroczyć 7500zł z AverMedią. 

Jak to się prezentuje? 

Edytowane przez Jumpek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na tego Palita tak nie napalał, wcześniej sprawdziłbym jakie ma pamięci jak ELPIDA to syf(od niepamiętnych czasów w Palitach i PNY była ELPIDA), SK Hynix i Samsung są ok

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Panie jak ja to sprawdzę jak to świeża karta. Chyba, że napisać do Pana Sebastiana Oktaby, który oskalpował Palit GTX 1080 GameRock'a. Zamieścił zdjęcie płytki, ale ja odczytać nazwy pamięci nie potrafię:

 

palit_geforce_gtx_1080_gamerock_test_rev

właśnie też nie mogłem się dokopać do żadnego porządnego zdjęcia, dlatego napisałem żebyś sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Googlowałem poprzednie karty Palita GTX 9xx, 7xx,  gpu-z pokazywał, że głównie były użyte pamięci Hynix/Samsung, więc wątpię żeby w topowej karcie użyli gorszego typu. Poza tym jest jeszcze 36 miesięczna gwarancja, ale dzięki za troskę, doceniam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na tego Palita tak nie napalał, wcześniej sprawdziłbym jakie ma pamięci jak ELPIDA to syf(od niepamiętnych czasów w Palitach i PNY była ELPIDA), SK Hynix i Samsung są ok

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

1.Co Pan za herezje rozsiewasz z forów oc z 2012 roku. Od serii GTX 9 palit to jedne z lepszych GTXów co potwierdza masa recenzji.

2. Wszyscy producenci montują micron/ELPIDA. Gigabyte, msi, Asus...

3. Oczywiście zgadzam się, że kości samsunga mają lepsze oc, ale producent karty nie ma tu związku.

 

Wysłane z mojego D6603

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba raczej nie wszyscy, GTX 9 Asusa były na SK Hynix, MSI na Samsungach

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Były jest tu bardzo dobrym określeniem.

Warto zapoznać się z tym co ładują w serię 10xx w zasadzie już wszyscy producenci.

 

Cała szopka wyszła z tego, że sample były w większości na samsungach i teraz ludzie się dziwią, że to co poszło na sklepy nie ma takiego potencjału OC.

Panie jak ja to sprawdzę jak to świeża karta. Chyba, że napisać do Pana Sebastiana Oktaby, który oskalpował Palit GTX 1080 GameRock'a. Zamieścił zdjęcie płytki, ale ja odczytać nazwy pamięci nie potrafię:

 

palit_geforce_gtx_1080_gamerock_test_rev

 

1080 ma GDDR5X, więc nie masz co porównywać niższych serii, bo tu wszystkie są Microna.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...