Skocz do zawartości
cks

Zestaw pod GTX 980 Ti - ok. 2000 zł - (Win 10?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno udało mi się kupić w okazyjnej cenie MSI GTX 980Ti 6GD5-V1

https://pl.msi.com/Graphics-card/GTX-980Ti-6GD5-V1.html#hero-overview

Oto mój złożony zestaw złożony pod tą kartę: https://www.morele.net/inventory/info/a7TtzL/

W założeniu szukam zestawu za około 2 tys. do grania w FHD w najwyższych detalach, gdyż posiadam monitor 1920 × 1080 - 144Hz.

 

Pytania:

1. Czy procesor i5 6500 nie będzie ograniczał potencjału karty?

2. Czy nie będę potrzebował większego zasilacza?

3. Czy lepiej odłożyć pieniądze i zainwestować w i7-6700?

4. Posiadam Win 7 na laptopie. Czy obecnie jest możliwość darmowego zaktualizowania go do Win 10, a następnie przypisanie tego klucza do nowego komputera? Wydanie 500 zł za nowy system wydaje mi się bardzo drogim rozwiązaniem.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez cks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Do nowego kompa nie przepiszesz bo to po płycie idzie .Chyba ze to box w co wątpie

Do skylake sie bierze w 10 bo mnóstwo problemów odchodzi .

Jak cchesz 7 musisz mieć dvd sata bo z usb nie zainstalujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu teraz przepisywać klucze na drugi komputer. Instalacja na danym kluczu może być tylko jedna na raz. Warunek że klucz jest przypisany do konta onlinowego czyli trzeba mieć konto na stronie ms. Nie wiem jak to jest z laptopami bo to chyba nie sa licencje oem/box

 

Kolega pytał czy można zaktualizować 7 do 10, ale niestety ten czas już minął na darmowy upgrade.

Edytowane przez Sqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wracam ponownie do tematu. Udało mi się doskładać 1000zł, więc budżet mam ok 3000 zł.

 

Co myślicie o takim koszyku?

https://www.morele.net/inventory/info/4zoOLC/

Wiem, że może bardziej przyszłościowa byłaby wersja z 16GB na pokładzie ale 4 stówki za RAM to chyba lekka przesada. Jak na razie próżno szukać gier, które wykorzystują ponad 8GB.

Czy dany zasilacz będzie wystarczający? Na razie planuję tylko podkręcić procek do 4500Mhz, choć sam jeszcze tego nie robiłem nigdy, pewnie będę szukał porad jak kupię pełen zestaw. 

Bardzo boli cena systemu ale chyba nic nie wykombinuję z przenoszeniem 7 z laptopa na obecną chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...