Skocz do zawartości
Jtegos

Dysk Twardy chodzi ale system go nie widzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, mam od 3 miesiecy dysk twardy ktory chodzil bez zarzutu, miesiac wstecz wylaczal sie podczas pracy, winowajca okazal sie wiatrak ktory ruszal luznym  kabelkiem sata, odsunalem wiatraczek i bylo dobrze, ostatnio znowu mi to zrobil i zauwazylem ze kabelek jest bardzo luzny i przypakowo go... zlamalem na szczescie tylko gorna pokrywke od kabla a nie od dysku, niestety komputer juz w ogole nie widzial dysku, dzis wymienilem kabel z nadzieja ze to sie poprawi ale jest to samo lecz nadal go nie widze, czy gniazdko sata moze byc uszkodzone? mam stary dysk z ktorego moge w sumie wziac\

 

Właśnie sprawdzilem i dysk jest widoczny w Biosie, i jestem tez pewny ze dziala bo jest tak samo cieply jak dysk systemowy

Edytowane przez Jtegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest widoczny w biosie, zobacz czy widać go w zarządzaniu dyskami. Jak widać, to albo usuwasz partycje i zakładasz na nowo albo testdisk i próbujesz uratować te partycje, jeśli zależy ci na danych.

 

Instrukcje korzystania z programu testdisk w sieci ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TestDisk nie wykrywa mojego dysku, w biosie jest ustawione AHCI (czy jakos tak) i moge zmienic na IDE ale nie wiem co to zmieni, dysk na ktorym jest system jest SATA I chyba a ten dysk ktorego nie widac w systemie to Sata III (to raczej jest nie istotne ale wole o tym powiedziec) czy moge liczyc na jakies dalsze instrukcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez podłączenia tego dysku na chwilę do innego kompa będzie trudno o jednoznaczną odpowiedź.

niestety nie mam gdzie

 

Testdisk pod Windowsem czy dosem?

 

Jaką masz płytę? Nie podłączyłeś go pod jakiś egzotyczny kontroler, który nie bangla bez zewnętrznych sterowników?

Płyta główna GIGABYTE h81m-s1, ma wejscie na sata III, Dysk przedtem dzialal ale po wymianie zepsutego kabla system go nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...