Skocz do zawartości
gorky1000

Płyta dwuprocesorowa pod 1700+

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna ale nie ma zbytnio płyt pod takie bajery :? Jest jakis na AMD 760 chyba czy czyms takim, ale ta kionstrukcja jest dosc stara :/

Wiem o istnieniu asusa pod 2 procesory własnie, ma ona nawet 2 sloty PCI 64bit :) Pamieci obługuje ECC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze istnieje przykladem moze byc MSI K7D na AMD760MPX tylko ze ona troche kosztowala

no tak tyle ze ta plyta jest na procki MP czy ktos moze mi powiedziec jak sa taktowane max i czy by sie oplacalo bo mam teraz podkreconego procka na 2420 mhz a potzrebny by mi byl taki zestaw do programu ktory moze obslugiwac 1-8 procesorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to pytanie było o to czy istnieje płyta pod procek XP a nie MP, więc nie wprowadzajmy w błąd. Płyty takowej nie ma, nie bylo i nie bedzie bo jeśli się nie mylę to procesor XP nie jest przystosowany do pracy z drugim. Plyty pod procesor MP istnieja bo to jest wlasnie do tego procesor.

 

Wydaje mi sie ze nie ma mozliwosci stworzenia plyty pod procki ktore nie pracuja w wielowątkowosci...

 

Gdyby pod zwyklego Xpeka sie dalo zrobic plyte dwuprocesorowa, myslicie ze juz by takowych nie bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne się nie da zrobić płyty pod dwa Athlony XP.

Gdyby się dało, to ktoś pewnie by zaeksperymentował. Celeronów też podobno nie dało się puścić w SMP, a jednak Abit wypuścił słynne bodajże BP-6 (jak pomyliłem symbol, to poprawcie).

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...