Skocz do zawartości
Lewatyw

Gtx 1060 czy gtx 1070 ? Co i jak cenowo do mojego zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuję się nagrywaniem, sklejaniem filmów i jeszcze mam zamiar w przyszłości streamować. Odnośnie tego chcę zapytać jaką kupić kartę graficzną? 

Obecnie posiadam: 

- Płyty główne [ASRock] B150M PRO4, B150, DDR4, USB3.1, uATX

- Procesory [intel] Procesor Core I5 6600 3,3GHz LGA1151 BOX

- Pamięci RAM [Corsair] Vengeance LPX DDR4,   8GB(2x4GB),  2133MHz, CL13, Black

- Karty graficzne [MSI] GeForce GTX960 OC 2GB DDR5 128Bit  DVI/HDMI/3xDP

 

Mam zamiar zmienić grafikę na o wiele lepszą nie przekraczającą raczej 2,5 tyś. Oczywiście jak na początku pisałem, służyć mi będzie do nagrywania z gier bardzo wymagających czy też streamowania z nich. Jak widać mam gtx960 i jest ona nie wystarczająca. Mam na uwadze również dokupić drugie tyle ramu czyli 2 kości po 4gb lub sprzedania go i wymienienie na 2 kości po 8GB. Ale cały problem tkwi w karcie graficznej jaką kupić i jej współpracy przede wszystkim z podanym procesorem czy nie będzie jej ograniczał. Gdzieś z tyłu głowy mam zakup karty gtx 1080 ale czy to nie wyrzucenie kasy w błoto? I na uwadze również mam przyszłość czyli nie zmieniania nowo zakupionej karty przez około kolejnych minimum 2 lat. Obecna karta ma nieco ponad 0,5 roku.

Edytowane przez Lewatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat. Napalony byłem na 1070, ale jako że mam monitor tylko 1900x1200 i 60Hz, wiele osób doradzało 1060. I wahałbym sie chyba nadal, ale mały wydatek sprawił ze kupiłem MSI 1060 Gaming X. Cichutki drań mega:)). Nie wiem czy streamowanie i granie jednocześnie bardzo obciąża kartę, Bardzo ważnym czynnikiem jest tu rozdzielczość monitora jeśli masz Fulla może wystarczy 1060 jeśli więcej to na pewno 1070. Co do Modeli jesli 1060 to MSI Gaming X, ale jeśli 1070 to Palit Super JetStream. 

Edytowane przez G3orG3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/12001645#techniczne - monitor 

Mam jeszcze drugi tyle że on jest starszy i nie ma co go nawet podawać.

I teraz UWAGA już mi nawet nie chodzi o to co ma generować to nowe cudo, tylko wydajność i płynność, a nawet jeśli mój monitor nie pokaże mi tego co będzie potrafiła ta karta to napewno filmy czy stream będzie w tej zajebistej jakości i kto inny zobaczy to w full wypasie. Ja rozumiem że mogę kupić karte graficzną której wizualnie dla mojego oka nie wykorzystam. Ale biorąc pod uwagę nagrywanie i streamowanie w jakości wyżyłowanej z jakiejś gry żeby ta grafika wytrzymywała bez problemu. Bo  np. z GTA 5- w której ustawieniach jest bardzo duży nacisk położony na pamięć grafiki (ja mam tylko 2 GB w gtx 960-ątce i nie mogę dużych ustawień wziąć) lub inne gry, nie wiem The forest na full czy Wiedżmin przy grafice gtx 960 du**py nie urywa owszem zobaczę ładne tekstury itp na full ustawieniach, ale płynności wtedy już brak.. Podsumowując co najlepiej zda egzamin w zakresie obciążenia i żeby starczyło oczywiście na dłużej. 

Edytowane przez Lewatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 na pewno nie jest kartą na dłużej, bo niefrasobliwość twórców gier przybiera coraz większe rozmiary i to się nie zmieni. Kolejna generacja nVidii ma być znowu sporym postępem, a to już za nieco ponad rok.

 

Tak że wybór jest jednoznaczny: 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie nad procesorem i czy on nie będzie ciągnął grafiki w dół? Procek jest chyba nadal z najnowszej generacji - i5-6600 Skylake. Jest to 6 generacja. Intel pisze że obsługuje bez żadnych problemów 4K ultra hd (ten procek) więc myślę że będzie spisywał się z np 1070 bo puki co to ona jest raczej moim celem.


I jeszcze jedna sprawa proszę o najlepsze propozycje gtx 1070 i dlaczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dowolnej grze twórcy mogą zrobić takie miejsce, że przy ustawieniu odpowiednio wysokich opcji każdy procesor da zauważalnego dropa. Wprawdzie na 6x00K takie zjawisko byłoby trudniej napotkać, ale w normalnych warunkach to ten procesor w żadnym razie nie jest za słaby do 1070 czy 1080.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit Super JetStream 2079 i darmowa wysyłka

http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/palit-gtx1070-super-jetstream-8gb-ddr5-256bit-1

Dlaczego? Wysokie zegary i bardzo cicho

 

Cytat za użytkownikiem Damian25 "W 1070-tkach i 1080-tkach palit jest lepszy bo msi odchudziło swoja twin frozr VI .Raz ze ma 90 mm wentylatory a nie 100 dwa mniej o 1 rurke .trzeba byłoby przeliczyć też finy bo na twin frozr V miało cos 53 . "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanę raczej przy 1070 tylko teraz sprawa jaką, od kogo? Palit ? Asus? MSI? Gigabyte?

Biorę pod uwagę wypowiedź G3orG3

 

 

Palit Super JetStream 2079 i darmowa wysyłka
Edytowane przez Lewatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsze chłodzenie ma Palit JS/GR/SJS. Byle nie Dual.

Co prawda to 2,5 slota, ale przynajmniej jest ciche.

 

Osobiście gdy już będę musiał oddać 980Ti, wezmę raczej SJS.

Oby do tego czasu cena spadła :D

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...