Skocz do zawartości
elminsterr

Jakie GPU najlepiej dobrać do zestawu z i7-6700K?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Potrzebuję dobrać nowy GPU do poniższego zestawu. Na razie ten komputer nie służył do grania, tylko do pracy, ale najwyższa pora to zmienić. :> Zakup chcę sfinalizować przed 1 listopada 2016.

 

CPU: Intel Core i7-6700K (na razie bez OC, ale potem się w to będę się pewnie bawił, podobno da radę około 4,7 GHz wyciągnąć) + Noctua NH-U14S

MOBO: Asus Maximus VIII Hero

RAM: G.Skill Trident Z DDR4, 16GB, 3000MHz, 15-16-16-35

SCREEN: 1920x1200

PSU: Corsair RM550X 80Plus Gold

SSD: Crucial MX200 250GB

CASING: Fractal Design Define R5

 

 

Interesuje mnie minimum 60 fps w rozdziałce 1920x1200 na najwyższych ustawieniach w większości współczesnych gier.

Szczególnie zależmy mi na Wiedźminie 3.

 

Nie planuję w najbliższych latach wymieniać monitora, więc na 99% rozdzielczość 1920x1200 będzie już zawsze maksymalną rozdzielczością z jaką będzie pracować karta! W okulary VR nie zamierzam się bawić.

 

Budżet? To Wy mi powiedzcie co się w tej chwili najbardziej się opłaca jeśli chodzi o wydajność w rozdzielczości max 1920x1200.

 

Myślałem nad nową konstrukcją w stylu jakiś udany niereferencyjny GeForce GTX 1070? Co o tym sądzicie? :grin:

Edytowane przez elminsterr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli faktycznie ustawienia "bezwzględnie najwyższe" (razem z tymi <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>łami typu hairworks i wysokimi antyaliasingami), to bez GTX 1080 nie podchodź. Niemniej jednak nie jest to opłacalne w parametrze cena/wydajność, bo to daje nie więcej niż 20-25% bonusu wobec GTX 1070.

 

A jeżeli "rozsądnie najwyższe" no to każdy GTX 1070 się nada, te groszowe różnice  w domyślnych taktowaniach nie będą mieć zauważalnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli faktycznie ustawienia "bezwzględnie najwyższe" (razem z tymi [ciach!]łami typu hairworks i wysokimi antyaliasingami), to bez GTX 1080 nie podchodź. Niemniej jednak nie jest to opłacalne w parametrze cena/wydajność, bo to daje nie więcej niż 20-25% bonusu wobec GTX 1070.

 

A jeżeli "rozsądnie najwyższe" no to każdy GTX 1070 się nada, te groszowe różnice  w domyślnych taktowaniach nie będą mieć zauważalnego znaczenia.

 

Ktoś napisał na ceneo:

 

 

MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8GB (GEFORCEGTX1070GAMINGX8G)

 

Karta graficzna godna polecenia dla tych co chcą grać w 1080p w 60 FPS przyklad Wiedzmin 3 wszystko ultra +Hair Works + AA trzyma stałe 60 fps.Wcześniej miałem gtx 970 od Asusa to nie dawał rady i trzeba było zrezygnować ze stałych 60 fps i Hairworksa ale na 1070 gra się wybornie.Polecam

 

 

Czyli może jednak da radę? :grin:

 

Widzę na tą chwilę Gigabyte GeForce GTX 1080 Founders Edition 8GB za 2850 zł lub jakiś GTX 1070 za min 1950 zł. Różnica spora bo 900 zł, a aż takim maniakiem raczej nie jestem bym docenił te kilka niuansów graficznych i chciał za to 1000 zł dopłacać.

 

A tak w ogóle, większość testów jest robiona w rozdziałce 1920x1080 - jako najniższej.

 

Czy różnica między 1920x1080 a 1920x1200 będzie znaczna, czy to najwyżej parę klatek na sekundę?

Edytowane przez elminsterr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

1070 czy 1080 nie zrobi to róznicy  w wiekszosci gier i tak cpu bedzie w tej rozdzielczosci za wolne ;-)



 

CPU: Intel Core i7-6700K (na razie bez OC, ale potem się w to będę się pewnie bawił, podobno da radę około 4,7 GHz wyciągnąć) + Noctua NH-U14S

 

To zalezy od jakiego napiecia wystartujesz . Jak vid ma 1.26 V to marne szanse na w pełni stabilne 4.5 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 czy 1080 nie zrobi to róznicy  w wiekszosci gier i tak cpu bedzie w tej rozdzielczosci za wolne ;-)

 

To zalezy od jakiego napiecia wystartujesz . Jak vid ma 1.26 V to marne szanse na w pełni stabilne 4.5 ;-)

 

Co to jest vid w tym sensie bo nie kumam? Chodzi Ci o to, że zasilacz za słaby do OC jak dorzucę głodną na prąd kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

No napiecie jakie ma cpu .Ja mam 1.256 V na standardowych taktach a widziałem już sztuke co przy takim to robi 5GHZ w pełni stabilnie .Ale to rzadkość .Bawić sie mozna do 1.35 V powyzej  zazwyczaj temp stopują już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listopada to może ceny ustabilizują się na niższym poziomie i kupisz 1080 jeszcze taniej niż obecnie .

 

No to chyba najlepszy plan. W takim razie będę spokojnie obserwował sytuację do listopada i polował na 1080 w lepszej cenie, a w razie czego w rezerwie mam 1070. To chyba jedyne dwie rozsądne opcje, jak na ta chwile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

980TI jest też niezłe .Oprócz ciepła co wydala do pokoju które jest nieznośne zapewnia jakieś 10% więcej fps w bf 1  niz 1070-tka i 10% mniej niz 1080 .

Nie jest zle .50 fps na ultra z wygładzanie w 4K ;)

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

W sumie też bym wolał ale ten suter na  pacalach ... 

Nviida za pare centów by swoje g zjadła :P

 

 

A na maxwell ze zblokowanym boostem lata gicio :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...