Skocz do zawartości
Riley.

R.I.P GTX 650 /XFX 450W?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam was serdecznie.

 

Zmagam się z problemem od kilku dni, ale przejdę do początku. Trzy lata temu zakupiłem komputer:

 

CPU: Intel i3 3240 3.40GHz

GPU: GTX 650 MSI 2GB

PSU: Take Me: 450W(<- ten zasilacz uszkodził kartę, wszystko poniżej) - obecnie XFX 450W

MOBO: Gigabyte h61m-s1

HDD 0: Seagate 1TB

HDD 1: Seagate 500GB

RAM: 8GB 1333MHz Kingstone i A-DATA.

 

JEŚLI KTOŚ NIE CHCE CZYTAĆ HISTORII TO PONIŻEJ SĄ PYTANIA!

 

Trzy lata temu zakupiłem komputer w sklepie złożony na picuś glancuś. Rok temu strzelił mi zasilacz(take me 450w) - to nic, poleciałem na forum i polecili mi do tego zestawu XFX 450W. Kupiłem i działało..w sumie, to nie. Przed rozpadem na części pierwszego zasilacza (take me) migał mi ekran pod obciążeniem(wina niskich napięć zapewne), a gdy ten się spalił uszkodził kartę. Po zmianie zasilacza nie pomogło, problem cały czas występował i szukałem sposobu trzy miesiące. Leciały sterowniki niczym ławice ryb w morzach, ale nic nie pomogło. Nagle mnie olśniło, a gdyby tak.. zmniejszyć taktowanie rdzenia i pamięci? Jazda! Zmniejszyłem taktowania o -60MHz i działa! Tak jest, dobra nasza!

Lecz niestety, problem wrócił.. tylko, że trochę w odmiennej formie. Aby komputer działał jakoś, musi być załączoną grę, karta musi być pod obciążeniem (profil 3d) musi być aktywowany, inaczej co kilka minut miga ekran. Lecz, zasilacz coś zaczął strzelać. Dowiedziałem się, że to transformator na 99% w zasilaczu lub cewka. Przeczytałem sporo na forum i to normalna rzecz w tych XFX, że po 1/2 latach używania takie problemy występują. No to trzeba zalać silikonem, zapewne.

 

I teraz pytania:

1. Czy zalać można transformator uniwersalnym sylikonem z dragona?

2. Jak wymusić stały tryb 3D na karcie graficznej?

PS: Jak mam DVD podlączone do PC to z głośników słychać te trzaski z zasilacza. Jak ktoś potrzebuje, mogę nagrać.

PS 2: Podczas tych trzasków na monitorze mam takie zakłócenia poziome. Nie są długie, lecz występują co chwilę. Trzeba się w sumie w patrzeć, aby coś zauważyć.

PS 3: Komputer pod obciążeniem np. Dying Light odpalony,  nic się nie dzieje, wszystko w normie.

Edytowane przez Riley.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...