Skocz do zawartości
bartomiszcz

Karta dźwiękowa i mikrofon do nagrywania gier na youtube i streamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Piszę do Was z prośbą abyście doradzli jaki mikrofon i kartę dźwiękowa kupić do nagrywnia gier na youtube. Chciałbym przeznaczyć na ten cel około 250zł. Komponenty będą podpięte pod płytę Gigabyte z170 hd3p. Słuchawki z których korzystam to superlux EVO II. Mam nadzieję że podałem wszystkie niezbędne informacje. W razie czego przepraszam za błędy ale pisze z telefonu.

Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy byłby sens żeby dorzucić jakąś nieznaczną sumę i kupić coś lepszego?

 

Zależy mi na tym aby nie było słychać myszki bo na chwilę obecną intergra plus mikrofon od Chińczyków to istny dramat.

Edytowane przez bartomiszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mógłbym dołożyć kwestia tylko która będzie bardziej adekwatna do mojego zastosowania. Nie znam się ma tym zupełnie. Czy ten wzmacniacz słuchawkowy robi duża różnice w dźwięku?

Edytowane przez bartomiszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz świadomość, że wszystko na stojaku postawione na tym samym meblu, po którym klikasz myszką i klawą, będzie pięknie te kliknięcia zbierać? Potrzebujesz czegoś na wzór rozwiązań studyjnych, gdzie mic ma odpowiednie zawieszenie elastyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizowałem tylko problem.

W tej cenie nic takiego nie znajdziesz. 

Jeśli nie potrzebujesz karty do odsłuchu, możesz rozejrzeć się za "studyjnymi" mikrofonami yutuberskimi z wbudowaną kartą i wyjściem usb. Też nie podpowiem tutaj nic konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz bardziej profesjonalnego mikrofonu pojemnościowego, to tylko taki, który już w zestawie ma tzw. koszyk, albo taki, który ma idealnie cylindryczną obudowę, do której zakupisz takowy osobno za kilkadziesiąt złotych. Inaczej skazany będziesz na koszyki dedykowane (o ile pod dany model będą dostępne, poza tym kosztują krocie), lub też musisz pogodzić się z brakiem tłumienia drgań przenoszonych przez statyw. Wciąż jednak musisz liczyć się z wydatkiem minimum 250zł za sam tylko mikrofon + akcesoria.

 

Do tego masz jeszcze wybór pomiędzy mikrofonami pod XLR (wymagają osobnego miksera z zasilaniem phantom), lub pod USB. Które lepsze? Co kto woli. Ja mam pod mikser, ale użytkuję go nie tylko z komputerem, stąd też moja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...