Skocz do zawartości
Aslaf

Smartfon/phablet do max 850 zł. Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś telefonu do 850 złotych i na chwilę obecną mam na oku xiaomi redmi 3 pro/ note 3, tylko tutaj jest podobno problem z różnymi romami (bez niepotrzebnych skojarzeń) wgrywanymi przez niektóre sklepy, które zamulają telefon, więc od razu poprosiłbym o jakiegoś rzetelnego sprzedawce. 

 

Co do moich wymagań, chciałbym żeby telefon pozwalał na komfortowe przeglądanie internetu i granie, więc potrzebne mi są w miarę mocne podzespoły w tym przedziale cenowym. Aparat zadowoli mnie lepszy/nie gorszy niż ten, który miała moja Xperia SP. 

 

Bardzo miło by było, gdyby smartfon oferował dobrą jakość dźwięku muzyki na słuchawkach. Niektóre telefony grają strasznie cicho, w tym moja xperia nie należała do najgłośniejszych i cieszyłbym się, gdyby nowa słuchawka wypadała pod tym względem lepiej. 

 

Wracając do Xiaomi, wolałbym uniknąć zabawy z softem. Chcę po prostu kupić telefon, mieć język angielski/polski i nic w nim nie grzebać. 

 

Chyba, że jakiś forumowicz ma na sprzedaż jakiegoś smartfona. Od obcych na OLX raczej wolałbym nie kupować, ale na forum PPC ufam, że nikt by mi świństwa nie zrobił. Jak macie coś ciekawego, zapraszam na priv.

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nieaktualne, zdecydowałem się na Redmi note 3 w wersji 2/16 ze snapdragonem 650 na pokładzie. Zakupu dokonałem na aliexpress w sklepie Goldway. Teraz czekam na telefon :) Z chęcią przyjmę jednak porady odnośnie do wyboru case'a do niego, najlepiej coś usztywniającego i z klapką na magnes. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że xiaomi.com.pl słynie z dosyć "niepochlebnych" opinii i czasami na realizację zamówienia trzeba czekać 2 tygodnie, dodatkowo wysłałeś mi SŁABSZĄ wersję z procesorem Helio x10, ja zamówiłem mocniejszego snapdragona, co jest dla mnie ważniejsze niż dodatkowe 1 giga ramu. Za telefon z lepszym procesorem zapłaciłem 630 złotych, w dodatku ze szkłem hartowanym, więc mogę jeszcze spokojnie kupić 2 case'y i i tak zapłacę o wiele taniej. Jakoś nie żałuje na razie decyzji i dziękuję za złożenie braw :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplaciles 630zł, a nie pomyslales o tym ze do tego dojdzie jeszcze Cło/VAT?

Szklo hartowane to jest wydatek paru zł.

Na telefon z Aliexpress poczekasz jeszcze dluzej jak 2 tygodnie, i powodzenia z zalatwianiem gwarancji.

 

http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-216gb-lte/ (Redmi Note 3 Pro ze snapem 650 )

xiaomi.com.pl nie odpowiada? na Allegro masz cala mase innych sprzedawcow, a jak chcesz koniecznie z Chin to na Ibuygou zaplacilbys jeszcze mniej + maja ubezpieczenie od oplat celnych i serwis we Wroclawiu.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplaciles 630 a pomyslales o tym ze do tego dojdzie jeszcze Cło/VAT?

Szklo hartowane to jest wydatek paru zł.

 

ps.

Na telefon z Aliexpress poczekasz jeszcze dluzej jak 2 tygodnie, i powodzenia z zalatwianiem gwarancji.

 

Swoją drogą dziwne, pierwsze forum na jakim spotykam się z takim podejściem :P Główne forum użytkowników Xiaomi w pl i wszyscy mówią, że nie ma sensu zamawiać u nas  (zwłaszcza z wyżej wymienionej strony) i że w kwestii zwrotów/reklamacji Chińczycy są o wiele bardziej ugodowi... Zobaczymy, vatu raczej się nie spodziewam z powodu wybranego rodzaju wysyłki, jak telefon dojdzie, to się okaże, czy zrobiłem źle czy dobrze. A z realizacją gwarancji to waśnie najlepsze kwiatki są podobno w xiaomi.com.pl. Zlewanie maili przez 3 tygodnie, brak kontaktu, nieodbieranie telefonów, więc gwarancja nie jest wcale mniej iluzoryczna niż to, co oferują Chinole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że xiaomi.com.pl słynie z dosyć "niepochlebnych" opinii i czasami na realizację zamówienia trzeba czekać 2 tygodnie, dodatkowo wysłałeś mi SŁABSZĄ wersję z procesorem Helio x10, ja zamówiłem mocniejszego snapdragona, co jest dla mnie ważniejsze niż dodatkowe 1 giga ramu. Za telefon z lepszym procesorem zapłaciłem 630 złotych, w dodatku ze szkłem hartowanym, więc mogę jeszcze spokojnie kupić 2 case'y i i tak zapłacę o wiele taniej. Jakoś nie żałuje na razie decyzji i dziękuję za złożenie braw :P

 

Oh wierz mi zaczniesz pluc sobie w brode za 2/16GB. No chyna ze jarasz sie cyferkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh wierz mi zaczniesz pluc sobie w brode za 2/16GB. No chyna ze jarasz sie cyferkami

do tej pory miałem xperię sp z 1 gb ramu i jakoś jej nie przeklinałem, dopóki nie padła... Ma starczyć do gierek i normalnego przeglądania internetu, pierwszy punkt spełnił już stary telefon, drugi pośrednio też. Teraz będę miał o wiele mocniejszy telefon z 2x tyle pamięci RAM, gorzej raczej nie będzie?

Szkoda, że wybrałeś telefon bez pasma B20 800 Mhz LTE.

 

Czy dotyczy to tylko braku internetu w miejscach mniej zurbanizowanych, czy zasięgu w ogóle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory miałem xperię sp z 1 gb ramu i jakoś jej nie przeklinałem, dopóki nie padła... Ma starczyć do gierek i normalnego przeglądania internetu, pierwszy punkt spełnił już stary telefon, drugi pośrednio też. Teraz będę miał o wiele mocniejszy telefon z 2x tyle pamięci RAM, gorzej raczej nie będzie?

 

Czy dotyczy to tylko braku internetu w miejscach mniej zurbanizowanych, czy zasięgu w ogóle? 

 

Poki nie zaczniesz uzywac kilku aplikacji na raz... Inne rezdzielczosci, inne wersje androida. No nie ma slotu microSD a 16GB wbudowane starczy na 1 nawigacje, kilka zdjec i robi sie ciasno dla muzyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...