Skocz do zawartości
krzypaw

Jaka mobo pod 1150 do 200 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, okazyjnie trafił mi się I5-4440 haswel, mam do tego R9-280X zasilacz markowe mocne 500W, Potrzebuję płytę główną, komp będzie do grania w gry, net, youtube wszystko co może robić nastolatek. Dysk narazie jest 500Gb tależ ale będzie jakiś niewielki ssd nma system, ram na razie jest 2x2 ddr3, ale za miesiąc będzie 2x8 ddr i to będzie wielkość docelowa.Zależało by mi na niezawodności, sporej ilości USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie to cudów się nie spodziewaj , w zasadzie płyty na H81 można dostać do 200 zł .

 

MSI H81M-P33 za 159 zł 4xUSB 2.0 i 2xUSB 3.0 na śledziu , brak złącz USB na płycie .

 

MSI H81M-E33 SC za 185 zł  , ze złączami tak samo + 2xUSB 2.0 na płycie .

 

MSI H81M-P33 PLUS za ~200 zł , prawie to samo co w E33 z tym że zamiast USB 3.0 jest już USB 3.1 Gen 1 .

 

Asrock H81M-DGS R 2.0 za 184 zł , układ portów USB identyczny jak w MSI E33 .

 

Gigabyte GA-H81M-S2H za 199 zł , ma już USB 3.0 na płycie , reszta to prawie tak samo jak w MSI E33 czy Asrocku ( z tym że ma tylko 1xUSB 2.0 na płycie ) .

 

MSI B85M Pro-VD za 193 zł , ma USB 3.1 + USB 2.0 ( 2 na śledziu + 1 na PCB oraz 2+2 dla USB 2.0 ) .

 

Asrock B85-DGS za 210 zł - układ portów na śledziu identyczny jak dla MSI E33 , porty USB na pcb tak jak w GB H81M-S2H .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się raczej dzisiaj zdecydować, dzięki za pomoc. Cudów się nie spodziewam, w sumie to tak naprawdę zastanawiam się czemu dopłacać do najtańszej płyty. Oczywiście ilość usb, z tyłu min 6 w tym min. 2 3.0 fajnie jak by było 3.1 gen 1. Poza tym tych płyt jest multum i ciężko ogarnąć różnicę. Myśłałem o asrocku H81M cena ok. 250 zł ale nie jest już dostępna albo gigabyte GA-H81M-HD3. Ta płyta jest dostępna https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h81m-hd3-h81-dualddr3-1600-sata3-hdmi-matx-ga-h81m-hd3-606110/ za 240 pln tyle że dalej są dwa sloty na ram, nie ma usb 3.1 gen 1 więc nie wiem czemu mam dopłacać, zbieram kasę na ram, jak sprzedam to co mam teraz żeby uzbierać na 2 kości DDR 3 2X8 gb. Więc chciałem oszczędzić na mobo w granicach rozsądku oczywiście, 

 

Więc tak ostatecznie brać MSI H81M-P33 PLUS za ~200 zł z uwagi na usb 3.1.gen.1 i ogólnie ilość usb?? czy jednak  dołożyć do GA-h81m-hd3 

 

Jeszcze tylko - niegdy nie będę używał grafiki integry, głośniki są 2.1 ale tu może się zmienić na 5.1 chociaż nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz więcej jak 4 sloty na ram to idź w kierunku płyt na B85 , tyle że tutaj ceny to 200+ zł .

 

Na H81 tylko 2 płyty mają 4xDDR3 - Gigabyte GA-H81M-D3H za 262 zł i Asus H81 Gamer za ponad 350 zł

 

Co do portów USB i ich ilości - jak porzebujesz dużo portów to kup hub USB z aktywnym zasilaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...