Skocz do zawartości
krecikkkk

Jaka karte kupic pod 144HZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu zastanawiam sie jaka karte graficzna kupic, glownie chcial bym karte ktora bede mogl grac swobodnie w fps na 144fps , mam monitor 144hz i glownie dlatego planuje upgrade karty graficznej :). Zalezy mi na tym zeby detale byly jak najwyzsze. Obecnie gram w overwatch , cs go .

 

  ►Mobo : ASRock Z87 Pro4
╠►Cpu : Intel Core i5 4440 4x 3.1GHz
╠►Ram : Crucial Ballistix Sport XT 8GB DDR3 1600(2x4GB)
╠►Gpu : Radeon R9 280X RoyalQueen 3GB DDR5
╠►Sound :Asus Xonar D1 7.1
╠►Case : Antec Three Hundred
╠►PSU : Corsair 620w HX

 

Zastanawiam sie miedzy gtx 1060 lub 1070 pytanie brzmi co bedzie lepsze pod moj pc:)

Budżet - ~2000zl

 

Czekam na propozycje :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś rozdzielczości.
Jesli 1080p to gtx1060, a jesli 1440p to gtx1070/1080, ale przy tym procku raczej nadal 1060.

Biorąc pod uwagę procka i ram, GTX1070 jest raczej słabym pomysłem. GTX1060 będzie w sam raz nawet wg mnie trochę za mocna bo w tych 144fps będzie cie ograniczał procek i RAM i będzie dość często chrupać poniżej 100FPS, ale to akurat nie w cs;go i nie w overwatch. Mam wątpliwości czy w Overwatch z tym prockiem utrzymasz stabilne 144FPS+.
http://www.techspot.com/review/1209-nvidia-geforce-gtx-1060/page2.html

W Overwatch odblokuj FPS, ustaw najniższe ustawienia graficzne i podaj ile masz fps minimum i max. Pamiętaj zresetować grę no i rendering 100% albo mniej.



Wg tego filmu wychodziłoby, że do 144+ na najwyższych potrzeba GTX1070, aczkolwiek local reflections zjadają podobno dużo fps.

Osobiście uważam, że na pewno lepiej wyjdziesz sprzedając i5 4440, kupując gtx1060 i wydając różnicę w cenie na i5 4670k i chłodzenie. Ewentualnie idź na całość 4670k+gtx1070.

Podkręć też RAM to akurat jest za darmo. Jeśli ci się nie chce podkręcać przetestuj 2000MHz 9-11-11-28-1 1,6V. Przetestuj maxxmem2/memtest. Pewnie zadziała.

PS: Za parę dni będe miał GTX1060, więc będę mógł ci podać ile FPS na jakich ustawieniach, a nawet zasymulować twój config i przetestować wpływ procka na fps.

Znalazłem jeszcze i5 4570 + gtx 1070 na 100% rendering:
https://www.youtube.com/watch?v=RFV298o2Q2U

Wychodzi na to, że gtx1070 do twojego procka zupełnie bez sensu. Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o granie tylko i wylacznie W Full hd 1920x1080 . Co do procesora narazie nie chcial bym go zmieniac bo sadze ze nie ma takiej potrzeby a jesli bym zmienial to na jakis i7 ale to za jakis czas. Co to karty graficznej hmmmm , moim zdaniem jest sens bo grafika zawsze podciaga kompa i napewno tez wydajnosc. wzasadzie przy mojej obecnej kofiguracji jestem w stanie utrzymac NA max detalach 50-60fps , czasami mam dropy do 45-40 z tym ze trzeba pamietac ze wszystkie programy nagrywajace zanizjaja ilosc fps, bo obciazaja rowniez podzespoly kompa :)

Wzasadzie sam juz nie wiem... bo roznica gtx 1060 a 1070 jest dosyc duza :)

Chlodzenie na procku jest dobre :) procek mam bardzo mala temp + dodatkowo 2 z przodu +3 w obudowie wiec jest ok :D

Edytowane przez krecikkkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co to karty graficznej hmmmm , moim zdaniem jest sens bo grafika zawsze podciaga kompa i napewno tez wydajnosc"
Nie zawsze. Komputer jest tak szybki jak jego najwolniejszy wykorzystywany podzespół. W twoim przypadku (144FPS) różnica minimalnego FPS na obu kartach wynosi 0%, a wyższy maksymalny da ci tylko mniejszą płynność bo ilość FPS będzie się zmieniać zamiast trzymać równy poziom.

Na filmach widzisz jak to wygląda. Oba nagrane za pomocą shadowplay (strata około 5-10fps).

Przy 144Hz ogranicza cię procesor i możesz władować nawet Titana i nie zauważysz różnicy (nawet będzie moim zdaniem gorzej bo będą większe skoki FPS).
Władowanie i7 też ci nic nie da w większości przypadków bo większość gier nie korzysta z HT. kupienie 4670k i OC da taki sam efekt jak kupienie i7 i OC i lepszy niż i7 bez OC.

Jeśli celujesz w 144FPS to na najwyższych nie dasz rady w tej grze na żadnej karcie. GTX 1060 100-140FPS, GTX1070 100-150FPS. Chcesz wydać więcej i nie zauważyć różnicy proszę bardzo. Nie patrz na różnicę podczas grania przy 60FPS bo ty celujesz w 144FPS i tu cię zadusi procesor.

Przestawisz jedną, dwie opcje żeby odciążyć procka i na obu kartach będziesz miał 144FPS+(zwłaszcza, że lepiej parę opcji wyłączyć żeby zniknęły różne "upiększacze" typu krzaczek zasłaniające graczy). Jak będziesz grał w inną grę to gtx1060 do 144fps wystarczy, ale procek niekoniecznie. Tak czy siak będziesz musiał ciąć różne opcje i wtedy obie karty dadzą radę.

Przypominam, że pytałem o FPS na najniższych...

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Jak chcesz grac w FHD z takim cpu to nic wiecej nzi 1060 nie warto brac .Co innego w dsr tu potrzeba 1070-tki a i5 non K w najnowszych grach raczej nie wygeneruje 140 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to wyglada tak Potam pare opcji :
 

Ustawienia gry
low -        najmiej 130      najwceiej 215     srednia 150-160

Wysokie - najmiej 80      najwiecej 130       srednia 95-110 

 

Wstepnie duzo czytalem na temat procesora jesli chodzi o przejscie w inna generjacje, wzasadzie duzego skoku nie ma, Jesli mowa wylacznie o GRZE!

Nie zamierzam stremowac, obrabiac filmikow na YT czy cos w tym stylu :)

Edytowane przez krecikkkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widzisz po zmianie karty będziesz miał minimalne fps 130 na niskich to się nie zmieni, ale na wyższych ustawieniach graficznych, gdzie zaczyna cię ograniczać karta zyskasz FPS, ale poniżej 130FPS bo część ustawień obciąża procka. Po zmianie procka zapewne wycisnąłbyś 144+. Sprawdź OC ramu, które podałem. Sądzę, że w ten sposób dobijesz do 120 minimalnych FPS, ale nadal po zwiększeniu ustawień graficznych FPS spadnie ze względu na procka bez znaczenia czy z GTX1060 czy z GTX 1070. W twoim przypadku we wszystkich grach GTX1070 względem GTX1060 to różnica napisu na pudełku. Chyba, że przerzucisz się na 60-80FPS, ale to bez sensu. W Overwatchu nie zauważysz żadnej różnicy między tymi kartami może poza tym, że na GTX1070 będzie bardziej szarpać ze względu na większe skoki FPS(nagły drop ze 160/170FPS na 100FPS po spojrzeniu z nieba/podłogi/ściany w pojedynek kilku graczy).

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Wsumie to wyglada tak Potam pare opcji :

 

Ustawienia gry

low -        najmiej 130      najwceiej 215     srednia 150-160

Wysokie - najmiej 80      najwiecej 130       srednia 95-110 

 

Wstepnie duzo czytalem na temat procesora jesli chodzi o przejscie w inna generjacje, wzasadzie duzego skoku nie ma, Jesli mowa wylacznie o GRZE!

Nie zamierzam stremowac, obrabiac filmikow na YT czy cos w tym stylu :)

 

Tylko sie w ten sposób nie porównuje cpu

Daj wysokie ale najnizsza dostepna rozdzielczość  to zobaczysz ile twój cpu wygeneruje klatek B-)   No chyba ze wysokie cie nie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podał to o co go prosiłem i tyle było potrzebne. Będzie grał na Full HD, a nie na najniższej dostępnej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Ale karte dobiera do cpu a nie odwrotnie .

A obecnie ma słabą to w ten spoób może sobie sprawdzić ilosc fps która moze wygenerowac jego obecny cpu z pominieciem jego obecniej karty

Cpu w  320x 200 czy 8 K wygeneruje ta sama ilośc klatek B-)


A do tego dochodzi w dx 11 ok 20% mniejszy narzut na sterownik ze wzgledu ze to geforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na najniższych mam 100FPS+, medium tyle samo, a na wysokich 70FPS+, więc mogłoby się zgadzać. Najniższa dostępna rozdziałka 1024x768. Jak dam 1024x768 i Low mam 299FPS(blokada).Na ultra około 100FPS, ale tu bym musiał jeszcze niżej z rozdzielczością zejść bo karta za słaba. Nie jestem jedynie pewien czy obciążenie procka też nie spada razem z rozdzielczością. Nadal na krecika procku epic GTX1070=GTX1060 bo na to wychodzi z nagrań na YT.

https://www.youtube.com/watch?v=dgLRp5rcs8Y
Jeśli planujesz zmienić niedługo procka weź GTX1070 jeśli nie to GTX1060.
Z tego co widzę to śmiało u siebie mógłbym władować GTX1070, ale nie ta cena i wysokie ustawienia mi stykną.


3:56
Skoro twój procek daje 100FPS+, GTX1060 110FPS+, GTX1070 145FPS+ w takim razie GTX1060 będzie pasował w przypadku Overwatcha i będzie miał lekki zapas. Zrób OC ramu i zwiększysz trochę FPS. Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...