Skocz do zawartości
Rawas

Nowy smartfon, czy coś spełni moje wymagania lepiej niż One Plus 3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Przyszła pora zmienić swój telefon na świeższy model. Póki co posiadam Samsung Galaxy S4, służył mi od premiery ( czyli około 3,5 roku ) i myślę, że już mu starczy.

Czego szukam ? 

Sieć: obowiązkowo obsługa LTE

Ekran: 
Wielkość: nie mniej niż 5 cali, najlepiej 5.5
Rozdzielczość: tutaj mam problem, ponieważ w najbliższej przyszłości przymierzam się do zakupu mobilnego zestawu VR, czegoś cenowo i jakościowo pomiędzy Google Cardboard a Samsung Gear VR ( np. polski DreamZ VR ). I tutaj moje pytanie czy różnica między QHD a FHD w takim sprzęcie jest warta dopłacanych pieniędzy i bardziej obciążonych zarówno baterii i procesora ?

Platform:
OS: tylko Android, najlepiej jak najnowszy z nadziejami na kolejne aktualizacje
CPU & GPU: coś mocnego ( nie wiem co dokładniej mógłbym tutaj napisać )

Pamięć:
Karta pamięci: Niepotrzebne, nigdy ich nie używałem i nic nie wskazuje na to że zacznę
Wewnętrzna: przynajmniej 32 GB, 3 Gb RAM

Kamera:
Nie ma większego znaczenia, przez 3,5 roku użytkowania obecnego telefonu zrobiłem zaledwie kilkaset zdjęć, głównie notatek i innych materiałów szkolnych

Dźwięk:
Nic specjalnego, muzyki słucham sporadycznie, jeżeli coś oglądam to tutoriale albo Youtube.

Komunikacja:
Liczę na niezawodny GPS, którego używam dosyć często.

Bateria:
Ładowanie nie częściej niż co 2 dni przerosło by wszystkie moje oczekiwania. Chciałbym również wsparcie szybkiego ładowania, ale jakiegoś porządnego ( słyszałem, że różnie z tym bywa ). Bateria nie musi być wyciągalna.

Inne:
Czytnik linii papilarnych mile widziany, pod warunkiem że działa na tyle sprawnie aby nie wyprowadzać mnie z równowagi

Cena:
Nie podaję ograniczenia, ważne żeby była adekwatna do możliwości telefonu, o co mam wrażenie coraz trudniej w tej branży.

Moje własne poszukiwania naprowadziły mnie na One Plus 3, który spełnia wszystkie powyższe wymagania. Dodatkowo z racji tego, że do końca września jestem w Anglii mam możliwość zakupu go za 330 funtów ( ok. 1700zł ) w oficjalnym sklepie, co daje mi dodatkowe 100 zł względem polskiego sklepu np. na zakup oryginalnych "plecków", które podobno są przydatne. Więc póki co stawiam go na pierwszym miejscu, ale chciałbym poznać wasze opinie, może macie do zaoferowania jakieś alternatywy, może niedługo ma pojawić się coś na co warto poczekać ?

Dodatkowe pytanie, jeżeli dokonam zakupu w Anglii, a więc dostanę angielski adapter, czy używanie go u nas z pomocą przejściówki wpłynie negatywnie na jej efektywność ? ( mam nadzieję że nie jest to mega głupie pytanie, tak teraz przyszło mi to do głowy :P )
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...