Skocz do zawartości
kierusek

Problem z połączeniem z siecią po uruchomieniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę może od opisu problemu, który występuje. Tyczy się to zarówno połączenia bezprzewodowego jak i po kablu. W obu przypadkach sprawa wygląda identycznie. Po uruchomieniu komputera próbuję się on połączyć z daną siecią. "Trwa identyfikacja", powiedzmy przez 5-10 sekund, po czym dostaję informację o "Ograniczonym dostępie" (w tym momencie wyświetla się ikona, która zwykle nam towarzyszy, gdy nie jesteśmy podłączeni do sieci - pomarańczowa gwiazdeczka). Internet nie działa, nie jestem w stanie wejść na jakąkolwiek stronę internetową. Trwa to powiedzmy około minuty, max dwie i internet "wraca do życia". Od tego momentu wszystko gra i huczy, aż do ponownego uruchomienia systemu i powtórki z rozrywki. Na pewno nie jest to problem z daną siecią. Problem występuje bowiem bez względu na to, z którą siecią się połączę + dane sieci działają bezproblemowo na innych komputerach.

Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale moja płyta główna to ASUS Z170-A, zaś karta sieciowa służąca do łączności bezprzewodowej to TP-LINK TL-WN881ND. System operacyjny to Windows 7 Professional, 64-bit.

Niestety, ponieważ problem ten nie był AŻ TAK uciążliwy, początkowo go zupełnie zignorowałem i szczerze mówiąc obecnie ciężko mi dokładnie określić co mogło go spowodować, czy to jakąś aktualizacja sterowników/systemu czy instalacja jakiegoś programu. Myślałem początkowo, że to może problem antywirusa, używam Nortona, ale wyłączenie go w niczym nie pomogło, problem dalej występuje. Jedyne co jeszcze udało mi się ustalić, to że w momencie, gdy "Ograniczony dostęp" występuje i uruchomimy narzędzie do naprawy problemów, uzyskuję taki oto komunikat:

LINK

Oczywiście gdy komputer już normalnie się z siecią połączy, system nie napotyka żadnych problemów.

Wydaje mi się również, że gdy problem nie występował nie miałem takiej sytuacji wśród sieci:

LINK

Wyłączenie Npcap Loopback Adapter w Centrum sieci i udostępniania powoduje, że ta "sieć niezidentyfikowana" znika, ale problem i tak dalej występuje.

Jeżeli w rozwiązaniu problemu pomoże wysłanie screenów czy czegokolwiek innego, służę pomocą. Reinstalacja systemu to raczej ostateczność, wierzę, że są jakieś inne sposoby by to rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...