Skocz do zawartości
Frekas

Wybór obudowy MATX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z wyborem obudowy pod zestaw MATX. Do tej pory korzystałem z Corsair Air 240 niestety obudowa jest tak wąska że mieszczą mi się tylko stockowe karty a o SLI mogę tylko pomarzyć. 

 

Przyszedł czas że wymieniłem kartę na GTX 1070 od gigabyta g1. Niestety okazało się że ta karta jest głośniejsza niz moj leciwy odkurzacz meteora. Postanowiłem że w koncu wymienie obudowe na szerszą. Kartę kupiłem nową MSI gaming x. Na szerokość ma 14 cm. 

 

Szukam obudowy która jest ładna, z okienkiem i nie jest za duża (będzie stała na biurku) ale zmiesci kartę wraz z chłodzeniem corsair h100i v2

 

Brałem już pod uwagę obudowy jak ENTHOO EVOLV MATX (troche szkoda ze usb ma po lewej stronie i nie ma zbyt duzego okna na podglad podzespołów), 

 

Bitfenix aegis ale jakas strasznie dues to obudowa i niezbyt ładna

 

Proszę o pomoc w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozważań możesz dodac fractal define mini. Też mała nie jest, ale ładniejsza i niższa od aegis i przede wszystkim wyciszana.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fractala define 1500 z regulacją obrotów wentylatorów max 3, dosyć mała 37 cm wysokości z nóżkami niecałe 39 cm, 45 głębokość, karty graficzne do 380 mm, tyle że nie wyciszona, jak ktoś trzyma pod biurkiem i da lepsze chłodzenie procesora nie będzie zbytnio odczuwalny hałas ja mam dodane dodatkowo wentylatorki fractala do obudowy z przodu plus 1 i z góry 2 :D Hałas mierzony apką z tel przy włączonym kompie, tzn gra przeglądarkowa itd to do max 30db, średnio 25 dB dochodzi jak tel na budzie nad wiatrakiem położę a tak nad biurkiem nie jest dokuczliwa w moim odczuciu, na biurku kilka dB, poniżej 5 apka pokazuje :D W sumie tylko one są słyszalne, wentylatorki przy max ustawieniu :D Tyle że bez okienka ale to mATX

Edytowane przez Hulito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo się podoba pod micro atx Bitfenix Phenom.  Fajnie rozwiązana cyrkulacja, zailacz zasysa tutaj powietrze z frontu obudowy i musi wydalić je do dołu, trochę to wbrew prawom fizyki ale sądze że cinienie tu zrobi swoje. A reszta in plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...