Jump to content
Sign in to follow this  
Frekas

Wybór obudowy MATX

Recommended Posts

Cześć, mam problem z wyborem obudowy pod zestaw MATX. Do tej pory korzystałem z Corsair Air 240 niestety obudowa jest tak wąska że mieszczą mi się tylko stockowe karty a o SLI mogę tylko pomarzyć. 

 

Przyszedł czas że wymieniłem kartę na GTX 1070 od gigabyta g1. Niestety okazało się że ta karta jest głośniejsza niz moj leciwy odkurzacz meteora. Postanowiłem że w koncu wymienie obudowe na szerszą. Kartę kupiłem nową MSI gaming x. Na szerokość ma 14 cm. 

 

Szukam obudowy która jest ładna, z okienkiem i nie jest za duża (będzie stała na biurku) ale zmiesci kartę wraz z chłodzeniem corsair h100i v2

 

Brałem już pod uwagę obudowy jak ENTHOO EVOLV MATX (troche szkoda ze usb ma po lewej stronie i nie ma zbyt duzego okna na podglad podzespołów), 

 

Bitfenix aegis ale jakas strasznie dues to obudowa i niezbyt ładna

 

Proszę o pomoc w wyborze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nemayu

Do rozważań możesz dodac fractal define mini. Też mała nie jest, ale ładniejsza i niższa od aegis i przede wszystkim wyciszana.

Edited by Nemayu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam fractala define 1500 z regulacją obrotów wentylatorów max 3, dosyć mała 37 cm wysokości z nóżkami niecałe 39 cm, 45 głębokość, karty graficzne do 380 mm, tyle że nie wyciszona, jak ktoś trzyma pod biurkiem i da lepsze chłodzenie procesora nie będzie zbytnio odczuwalny hałas ja mam dodane dodatkowo wentylatorki fractala do obudowy z przodu plus 1 i z góry 2 :D Hałas mierzony apką z tel przy włączonym kompie, tzn gra przeglądarkowa itd to do max 30db, średnio 25 dB dochodzi jak tel na budzie nad wiatrakiem położę a tak nad biurkiem nie jest dokuczliwa w moim odczuciu, na biurku kilka dB, poniżej 5 apka pokazuje :D W sumie tylko one są słyszalne, wentylatorki przy max ustawieniu :D Tyle że bez okienka ale to mATX

Edited by Hulito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi bardzo się podoba pod micro atx Bitfenix Phenom.  Fajnie rozwiązana cyrkulacja, zailacz zasysa tutaj powietrze z frontu obudowy i musi wydalić je do dołu, trochę to wbrew prawom fizyki ale sądze że cinienie tu zrobi swoje. A reszta in plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.