Skocz do zawartości
traktor

Dysk SSD do komputera za 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu jednostki centralnej do 2500zł.

 

Pracuję głównie z wykorzystaniem execla, worda, przeglądarki internetowej z bardzo wieloma kartami otwartymi jednocześnie. Często korzystam także z photoshopa do grafiki na potrzeby sieci, nie są to wielkie rozdzielczości. Nigdy nie miałem dysku SSD, poczytałem trochę na ich temat i rzuciło mi się w oczy, że dysk Samsung 950 Pro przewyższa konkurencję pod względem prędkości zapisu i odczytu. Czy uważacie, że taki dysk ma sens do jednostki w tym budżecie? Dysk 250gb kosztuje około 800-900zł. Pojemność jaka mnie interesuje to 120-240GB. W gry prawie nie gram, ale chciałbym zainstalować na komputerze najnowszą fifę. Proszę o poradę czy lepiej zainwestować więcej w pamięć operacyjną, szybszy procesor czy kartę graficzną, a dysk kupić wolniejszy czy jednak do moich zastosowań lepiej postawić na dysk, a z kartą graficzna nie szaleć? Proszę o wasze propozycje dysków, jeśli uważacie, że można lepiej wydać pieniądze niż na tego Samsunga.

 

PS. Widzę, że Samsung 950 Pro 250gb ma szybkość zapisu 900Mb/s, a wersja 500gb 1500Mb/s. Byłbym skory poczekać i zwiększyć budżet do 3000zł, jeśli rzeczywiście różnica w szybkości jest zauważalna podczas codziennego użytkowania. Tylko, że taki dysk to prawie 1,5k, a ja wolałbym tańszy dysk o takiej samej prędkości, ale mniejszej pojemności.

Edytowane przez traktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym co robisz to nie wykorzystasz żadnego dysku M.2 z obsługą NVMe , lepiej zainswestuj w dysk SATA - 120GB-256 GB , zależy ile chcesz wydać .

 

SSD 120GB  to koszt ~200 zł np. Sandisk Plus 120GB ( tylko rewizja G25 ) , Plextor M6V 128GB czy Transcend SSDD370 128GB .

 

Wersje 240-256GB to ceny od ~300 zł np. Goodram Iridium Pro 240GB za 305 zł w morele.net , za 363 zł jest ww. Sandisk w wersji 240GB .

 

Albo Crucial MX200 lub Samsung 850 EVO , tyle że swoje kosztują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał.

 

A jak uparty z ciebie człowiek to polecam też sprawdzić dyski Toshiba OCZ RD400. Link do testów http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_toshiba_ocz_rd400_pcie_nvme_piekielnie_szybkie

Mają nieco lepszą prędkość zapisu a z tego co widzę to są nieco tańsze od samsunga- przynajmniej tutaj gdzie mieszkam.

Edytowane przez SLQS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tak właśnie myślałem, że dużych prędkości zapisu nie będę w stanie wykorzystać przy moich zastosowaniach, dlatego zdecydowałem się napisać na forum. Sprawa wygląda tak, że obecnie często otwieram i zapisuję pliki excelowskie o wadze kilka MB i muszę chwilę poczekać zanim program się uruchomi. Czasami nawet gdy otwieram większe foldery to muszę poczekać kilka sekund zanim się załadują. Zależy mi na jak największej płynności, dlatego pomyślałem, że warto pójść w szybki dysk, wszyscy teraz je chwalą, mówią, że w porównaniu do HDD jest niebo, a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 to chyba by była  przesada

dałem takiego ssdeka bo wielu mówiło że mały mu wystarczy a potem płacz był [no i szybki jest]

 

 

1   Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 2133MHz, CL13, Red (CMK16GX4M2A2133C13R) 332,83 zł

  2   Obudowa SilentiumPC Brutus S20 Pure Black (BT-S20) 89,00 zł

  3   Dysk SSD ADATA Premier Pro SP920 512GB SATA3 (ASP920SS3-512GM-C) 663,01 zł

  4   Procesor Intel Core i5-6600, 3.3GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600) 999,00 zł

  5   Płyta główna ASRock B150M Pro4V, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, microATX (B150M PRO4V) 320,70 zł

  6   Zasilacz XFX Core XT 400W (P1-400B-XTFR) 161,29 zł Piątek (16 IX)

    2565,83

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...