Skocz do zawartości
PLRadek

Problem z chłodzeniem ( wentylator procesora )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy dobry dział lecz tutaj znalazłem różne pytania czemu coś nie działa więc wybieram ten, jeśli źle to przepraszam , teraz mój problem :

przy uruchamianiu komputera płyta główna pika dwa razy i wyskakuje komunikat jak na zdjęciu 1.  po czym każe przejść do biosu, na czerwono świeci się wentylator od procesora (chłodzenie to katana 3 jeśli to ma znaczenie ) wydaję mi się że za mały RPM , jak na zdjęciu 2.  po czym po opuszczeniu biosu włącza się windows normalnie w czym więc problem ? procesor nie przegrzewa się, zdjęcie 3. proszę o pomoc!

płyta asus p8z68-v , procesor i7 2600 ( widać n  zdjęciu )

post-229197-0-30083500-1473428527_thumb.jpg

post-229197-0-12626800-1473428536_thumb.jpg

post-229197-0-43363100-1473428543_thumb.jpg

Edytowane przez PLRadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu leży problem:

"If you install the other brand of CPU FAN with lower revolutions speed, the system may not able to detect it correctly. You can try to set "CPU Fan Speed Low Limit" to 200 RPM in BIOS configuration."

 

Przy niskoobrotowych wentylatorach płyta może ich nie wykrywać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...