Skocz do zawartości
nommad

Nie moge zainstalowac Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowilem kupic nowy procesor, plyte glowna i ram, wybor padl na:

i3 6100

asus h110m-k ddr4

8gb ram 2133

 

no i pojawil sie problem, dysku twardego nie zmienialem i komputer po przelozeniu czesci nie chce sie uruchomic, pewnie trzeba zainstalowac od nowa windows i tu pojawia sie kolejny problem na poczatku instalacji pokazuje sie jakis blad ze nie wykrywa urzadzen jakos tak, chodzi o windows 7, macie jakis pomysl jak to rozwiazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kilka dyskow ustaw w biosie zeby botowalo z tego na ktorym jest winda,daj pendrive przed hdd jak chcesz instalowac z tego,

jak podczas proby instalacji nie wykrywa dysku to pewnie dlatego ze masz ustawione domyslnie ahci przestaw na ide i powinno pujsc potem najwyzej dograsz stery

 

 

Edytowane przez wos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pendrive dalem przed hdd i instalator sie zalaczyl, problem wygladal raczej tak, ze instalator nie radzil sobie z procesorem i plyta glowna, jestem zielony w sprawach komputerow takze juz sam nie wiem, jeszcze spreobuje w BIOSie pogrzebac moze uda mi sie ustawic to na IDE byc moze faktycznie tu tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiej opcji w BIOSie jak pokazales na zdjeciu, co do instalacji z pendrivea to tak uzywam usb 2.0 i nawet jakims tam programem zmodyfikowalem windowsa ze powinien sie zainstalowac bez problemow no i instalowal tak sie do 98%..potem wyskoczyl blad i po ptokach.   blad bodajze 0x80070003 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Ta opcja musi byc .W kazdym badz razie była w kazdej  płycie  gdzie sprawdzałem  .bez tego o ile pamietam to mi nie działała i myszka i klawiatura . I sie nie mecz tyle .Szkoda czsu .Sobie kup dvd sata .Nie majatek  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Stary system Tobie wstanie jeżeli dasz zgodność z SATA (bez AHCI) bo z tego co widze tak miales wczesniej.

Po 2. Da sie zainstalowac z pena wystarczy UEFI przelaczyc w tryb Legacy i ustawic bootowanie albo f12 na starcie.

Po 3. Klawiatura jak nie dziala ustawic w UEFI na USB tryb lagacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie asusa jest instrukcja instalacji Windows 7, ale oczywiscie lepiej pisac na forum.

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/Z170-K/DE164_100_Series_Windows_7_Setup_Guide_print.pdf

https://www.asus.com/pl/Motherboards/H110M-K/HelpDesk_Manual/

 

Nie trzeba niczego kupowac, wystarczy nauczyc sie czytac...

 

Polecam to rowniez innym "pomagajacym" w tym temacie.

 

Inni producenci rowniez udostepniaja podobne instrukcje oraz programy ulatwiajace instalacje W7, sa nawet filmy na YT (np. od MSI).

Edytowane przez Kolobos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...