Skocz do zawartości
Rott

[2300 zł] multimedialny, wysoka kultura pracy, maksymalnie cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój aktualny komputer to https://www.morele.net/inventory/info/BpJai/ ale planuję odstąpić od umowy sprzedaży komputera z powodu jego nieakceptowalnej głośności, więc ponownie poszukuję jednostki stacjonarnej, która będzie maksymalnie cicha.

 

1.       klasa cenowa: +/- 2300 zł w sklepie internetowym ( w tym koszt montażu i transportu)

 

2.       do czego będzie wykorzystywany: Internet 60 %, filmy 20 %, muzyka 15 %, gry 5 %*

 

3.       procesor (ilość rdzeni, taktowanie): Socket 1151, najwydajniejszy do ww. celów

 

4.        płyta główna: Socket 1151, ATX, DVI-D, obsługa DDR4

 

5.       karta graficzna zintegrowana czy dedykowana: na początek zintegrowana, ale docelowo karta dedykowana (GeForce GTX 750 Ti lub coś mocniejszego)

 

6.       z jakim monitorem będzie współpracowała karta graficzna: NEC MultiSync P221W (22 cale, matryca S-PVA, 1680x1050)

 

7.       karta dźwiękowa zintegrowana czy dedykowana: na początek zintegrowana, docelowo dedykowana

 

8.       karta sieciowa zintegrowana czy dedykowana: tak, zintegrowana

 

9.       karta sieciowa Wi-Fi zintegrowana czy dedykowana: tak, bez preferencji

 

10.   pamięć RAM: min. 8 GB, radiator, DDR4

 

11.   zasilacz: certyfikat sprawności 80 Plus Bronze lub lepszy, musi mieć zapas mocy na wypadek dokupienia karty graficznej w przyszłości ((GeForce GTX 750 Ti lub coś mocniejszego) i musi być maksymalnie cichy

 

12.   napęd optyczny: Nagrywarka DVD

 

13.   rodzaj dysku twardego: min. 248 GB, tylko SDD

 

14.   czego nie lubię w komputerach stacjonarnych:

 

- głośnej pracy, wydzielania ciepła i stęchłego zapachu przez rozgrzane podzespoły

 

15.   czy oprogramowanie systemowe jest wymagane: nie

 

16.   Ile godzin dziennie ma pracować komputer : ok. 5 h

 

17.   kiedy i gdzie używasz komputera: wieczorem i w nocy, w sypialni (sic!)

 

18.   dodatkowe chłodzenie procesora: tak, Socket 1151, musi być maksymalnie ciche

 

19.   obudowa: ATX, musi być dobrze wentylowana, ale wiatraki muszą być maksymalnie ciche

 

20.   na czym najbardziej mi zależy:

 

- na maksymalnie cichej pracy, niegrzejących się i niecuchnących po rozgrzaniu podzespołów

 

*- nie gram w najnowsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę szczęścia w szukaniu, nie mam pomysłu i nie wiem o co chodzi z tym smrodem. Wiatraki muszą być i mają się kręcić o ile w przeglądaniu neta będzie delikatny szum to podczas obciążenia musi się zwiększać żeby schłodzić.

 

https://www.morele.net/komputer-intel-compute-stick-stk2mv64cc-blkstk2mv64cc-917860/

Edytowane przez hvast87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim podzespołem, którego szukam to mega cichy zasilacz (duża średnica wentylatora, niska prędkość obrotowa, dobre łożyska, wysoki certyfikat sprawności np. 80 plus GOLD, markowy zasilacz, cena +/- 300 zł)


 


Który zasilacz polecacie ?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek zasilacz z certyfikatem Platinum albo Gold opisany jako półpasywny i o mocy nie niższej niż 550W. Przy tych podzespołach wentylator nie będzie się kręcił nigdy, oprócz momentu startu kompa. Np. mój ze stopki mógłby być. Dość wątpliwe czy da się taki zakup zrealizować przy budżecie 300, ale kto wie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wykombinowałem:

Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX - większość forumowiczów poleca mi ten procesor
Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 morele.net poleca, więc chyba nie jest złe.
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB morele.net poleca, więc chyba nie jest złe.
Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND Zewnętrzna 2x 2 dBi morele.net poleca, więc chyba nie jest złe.
Płyta główna Gigabyte GA-B150-HD3, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI, D-Sub, ATX - najtańszy multimedialny ATX
Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS morele.net poleca, więc chyba nie jest złe.
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 - większość forumowiczów poleca mi ten cooler CPU i jednocześnie SilentiumPC Fortis HE1225 jest ponoć głośniejszy od niego, więc dam mu drugą szansę 
obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2 - ponoć do 300 zł bardziej cichej obudowy nie znajdę i jednocześnie nie chcę drugi raz ZALMAN R1 

Zasilacz - nie wie co kupić (sic!)

 

Edytowane przez Rott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do rozważań na temat zasilacza ...

 

Odrzuciłem Corsair CX450M 450W, ponieważ chcę kopić lepszy zasilacz pod względem kultury pracy, elektroniki i energooszczędności.

Odrzuciłem Thermaltake Smart Se 530W ponieważ nie ma żadnego oficjalnie przyznanego certyfikatu mimo, że jest cichy.

Odrzuciłem też  be quiet! Pure Power 9 500W CM z uwagi na kiepską elektronikę mimo, że jest cichy.

Odrzuciłem również SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W, ponieważ został wyprodukowany przez niezbyt renomowanego producenta zasilaczy i jest zbyt dużo negatywnych opinii o jego głośności.

Rozważam Fractal Design Edison M 550W 80+ GOLD, oraz be quiet! Pure Power BQT L8-CM-430W oraz be quiet! STRAIGHT POWER 10 400W 80PLUS GOLD , ale nie wiem czy 400 W to nie za mało do mojej konfiguracji.

Nadal szukam cichego zasilacza (duża średnica wentylatora, niska prędkość obrotowa, dobre łożyska, wysoki certyfikat sprawności np. 80 plus GOLD, markowy zasilacz, cena +/- 300 zł)

Który zasilacz wybralibyście na moim miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał adashi, więc propozycja Yogiego albo ode mnie XFX XTR 550W Black (368 zł w morele). Włączysz w nim tryb eko, to wentylator nie włączy się nigdy.

Kolega ma ten zasilacz w zestawie z i5k i gtx 970. Dopóki w grę nie wchodzi jakiś wymagający tytuł, wentylatory stoją, a i zasilacz jest chłodny. Ma jedną wadę - łożysko jest słyszalne. W pierwszym egzemplarzu było to nie do zniesienia. W obecnym jest ok, ale i tak mogło być lepiej. Jednak u Ciebie wentylator z całą pewnością nie włączy się nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja aktualna konfiguracja komputera to https://www.morele.net/inventory/info/Ib0pGl/

Jeżeli do ww. zestawu w przyszłości dokupię GeForce GTX 750 Ti ( chłodzenie pasywne lub półpasywne), to jakiej mocy muszę kupić dzisiaj zasilacz ?

Pytam, ponieważ kusi mnie zakup be quiet! STRAIGHT POWER 10 400W 80PLUS GOLD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...