Skocz do zawartości
ArTmol

Mouse - 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

- obecna mysz: MAT CATZ RAT 7
- powód zmiany gryzonia: 4 lata, jedne ślizgacze, fatalny sensor. Chyba starczy
- rozdziałki w grach: 16:9 1080P
- DPI: 400dpi gry, pulpit 1200
- czułości w grach: 1.3
- czułość w Windows: 7/11
- czułość w sterach myszki: 400dpi
- pełny obrót: 180° ~17cm
- gram w: CS:GO, LOL, GTA V, Armored Warfare
- podkładka: a4tech x7 500mp
- ilość przycisków: LPM, PPM, jeden boczny do mikrofonu
- budżet: 300zł
- chwyt: Palm Grip
- uwagi: Płatność paypalem. Więc allegro odpada bądź jak ktoś pamięta jak się nazywała strona na której mogłem wymienić kasę na payu. Chciałbym, aby jakość wykonania myszki była na wysokim poziomie i żeby po roku/dwóch nie rozpadła się jak jest w przypadku RAT 7. Rozmiar RAT 7 mi nie przeszkadza nie jest za duża mogłaby być takiej samej wielkości. Myślałem nad SS Rival 300, razer deathadder chroma/2013, FK1, G502, DM1 PRO S (ciężko dostać). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- DPI: 400dpi gry, pulpit 1200

- czułość w Windows: 7/11

 

 

Jeśli suwak czułości dla pulpitu w Windows jest powyżej połowy to następuje interpolacja (w praktyce spadek precyzji), więc radzę zjedź w dół z ustawieniem czułości na 6/11 (lub niżej) i skompensuj to poprzez podniesienie DPI myszy.

- pełny obrót: 180° ~17cm

- rozdziałki w grach: 16:9 1080P

 

 

 

Pełny obrót to 360° . Tak czy inaczej radzę podnieść DPI myszy (z tych 400 DPI np. na 1800dpi) i skompensować to przez obniżenie czułości w grach - wszystko po to, by uzyskać wyższą precyzję, przy nie zmienionej czułości końcowej 360°/17cm.

 

Generalnie nie musisz ustawiać innego DPI do gier, a innego do pulpitu (możesz ustawić sobie mysz nawet na 2000dpi, a w grach i tak ustawić wygodną czułość w ustawieniach konkretnej gry.)

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi karzesz podnieść DPI i obniżyć sensivity w grze jak mi się tak wygodnie gra?

 

Bo obecnie przy bardzo wolnym ruchu, masz przeskoki co minimum 2 piksele. (nie masz możliwości przy 400dpi i wymaganej czułości 360stopni/17cm po podkładce celować z dokładnością piksel po pikselu, przy FOV 90 stopni i ekranie 1920pix). 800 dpi też będzie trochę mało. Oczywiście jak Ci taka mniejsza precyzja nie przeszkadza, to do niczego nie zmuszam ;)

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...