Skocz do zawartości
Stefek259

Do 3000 zł do pracy biurowej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

 

Szukam laptopa do trzech tysięcy złotych. Ekran ok. 15", IPS, fullHD. Poza tym zależy mi na dobrej obudowie, aby laptop posłużył lata. Laptop nie będzie służył do grania, ale czasasmi będę na nim wykonywał drobne prace na Photoshopie. Poza tym będzie służył głównie do internetu. Ponadto zależy mi na jakimś dobrym dysku. Chciałbym SSD, przynajmniej 120 GB. Do tego wymontuję sobie DVD i zamontuję jakiś HDD. Preintalowany system operacyjny raczej mi nie będzie potrzebny.

 

Myślałem o tym laptopie, ale jakoś nie jestem przekonany: http://www.x-kom.pl/p/275461-notebook-laptop-156-hp-pavilion-star-wars-i7-6500u-8gb-240-win10-940m-fhd.html

 

Może polecicie mi coś lepszego.

 

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie. :)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion to nie synonim sprzętu na lata. To najgorszy sort sprzętu.

W kryteriach które podałeś, czyli sprzęt na lata, FHD IPS, SSD nie da się zmieścić w 3k zł.

Szukaj raczej, Dell Latitude, Lenovo ThinkPad, ale to nie 3kzł, raczej 4,5kzł z twoimi kryteriami.

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki deton24 za linki. Na ten z x-komu trafiłem wcześniej i niestety wśród tych z przedziału 2600-3000 zł żaden nie ma SSD. Z drugiego linku ten Asus - http://www.x-kom.pl/p/286258-notebook-laptop-156-asus-k501ux-dm113d-8-i5-6200u-8gb-256ssd-gtx950.html - wygląda bardzo dobrze. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób jest "Możliwość montażu dysku SATA (brak elementów montażowych)" skoro nie ma napędu optycznego. Co wówczas się wymontowuje aby zamontować drugi dysk?


 


barwniak, dzięki za opinię. Wcześniej kupowałem dwa HP, ale nie Pavilony a Probooki i po roku oraz półtora roku wciąż się mają bardzo dobrze. Rozumiem, że to jedna z różnic tych dwóch serii. Wydaje mi się, że też trochę przesadzasz z tym, że w tej cenie nie można nic znaleźć. Jest choćby powyższy Asus (no chyba, że on się nie zalicza do wytrzymałych) oraz HP Probooka 450 G2. Półtora roku temu go kupiłem za 3,5 tys., i do dziś dobrze mi służy. Widziałem teraz tego laptopa za ok 3. tys. zł. który według mnie też sprosta powyższy wymaganiom. W zasadzie to nie kupuję go drugi raz tylko przez kartę graficzną.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barwniak, dzięki za opinię. Wcześniej kupowałem dwa HP, ale nie Pavilony a Probooki i po roku oraz półtora roku wciąż się mają bardzo dobrze. Rozumiem, że to jedna z różnic tych dwóch serii. Wydaje mi się, że też trochę przesadzasz z tym, że w tej cenie nie można nic znaleźć. Jest choćby powyższy Asus (no chyba, że on się nie zalicza do wytrzymałych) oraz HP Probooka 450 G2. Półtora roku temu go kupiłem za 3,5 tys., i do dziś dobrze mi służy. Widziałem teraz tego laptopa za ok 3. tys. zł. który według mnie też sprosta powyższy wymaganiom. W zasadzie to nie kupuję go drugi raz tylko przez kartę graficzną.

HP Probook 450 G3 z SSD kosztuje ponad 3kzł. Ty pisałeś do 3k zł, poza tym ekran ma bardzo kiepski. Pavilion to nie Probook, nie ta półka. Jak możesz dać trochę ponad 3K to bierz Probook-a.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na wytrzymałości polecam thinkpada. Ja miałem takiego tylko z wyższą rozdziałką, dysk ssd możesz dokupić. https://www.hitech.com.pl/laptop-o_l_133384272.html?gclid=CjwKEAjwmf6-BRDi9fSN7Ijt1wUSJAASawcj8ie3B1o0W30GS5ATD9dPSXWrpeXneE21Fm8WWwSo_hoCbQrw_wcB

Solidna obudowa i zawiasy, klawiatura też bardzio dobra jak to w thinkpadach. Po zalaniu z mojej winy serwis nie robił problemów i wymienił. Probook też bardzo dobry, żona na takim pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...