Skocz do zawartości
Aloth_

wybór procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój PC:

Thermaltake 630W

Radeon R9 390

DDR3 4x4GB 2400 cl11

Gigabyte GA-Z97-HD3

i5 4590

Zastosowanie: gry

 

Planuje wymianę procesora w moim kompie, jednocześnie zostając na platformie 1150. Niestety nie wziąłem od razu procka z odblokowanym mnożnikiem...

Wiem, że podobnych wątków jest sporo jednak każdy przypadek jest nieco inny.

Ogólnie zastanawiałem się nad Broadwellami (i5 5675c, i75775C), i teraz:

1. czy watro dopłacać do i7 5775C, mając na uwadze że ma mi posłużyć na dłuższy czas, także w dalszej przyszłości do nowej karty. (niestety ceny i7 5775C są dość wygórowane)

2. czy uwzględniając moją obecną kartę i7 5775C da znaczącą różnicę na plus w porównaniu do i5 5675C

3. czy po prostu lepiej wziąć np.: i7 4590K

4. a może bez sensu jest wymieniać sam procek w tym momencie :D

 

Jak uważacie?

Dzięki za odpowiedzi...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym nic nie zmieniał tym bardziej że płyta średnio się nadaje do podkręcania. Tylko grać bo masz i tak mocny sprzęt. W biosie tylko ustawić aby 3,7GHz działało na 4 rdzeniach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozglądać się za używką w dobrej cenie i7 4790k. On ma wysokie bazowe taktowania (nie trzeba kręcić w sumie), oraz nadal całkiem dobrą wydajność, w stosunku do bieżących generacji. Nie, żebym zachwalał, ale sam do tej pory używam i żadna nowość intela nie przekonała mnie do zmiany... Przyrost jest praktycznie żaden. Liczę mimo wszystko, że po premierze ZEN intel przyspieszy, ale to nie jest temat na najbliższe miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...