Skocz do zawartości
DanPlut

Pc do utylizacji czy modernizacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W 2011 roku złożyłem pc-ta na takich podzespołach:

Procesor-i3 2100

Płyta gł. MSI P67A-C45

Pamięć- Patriot Sektor 5 2x2GB (DDR3-1333)

Grafika- Radeon 6790 1GB

Zasilacz Fractal 500W

Dysk ostatnio zmieniłem na SSD 120GB Goodram CX200 i dodatkowo jest jeszcze zwykły 2TB.

 

Komputer miał być do grania ale tak naprawdę przestał te lata i służył do prostych "prac biurowych" a ja grałem na konsolach.

Nowy pc służyłby do grania pomimo, że mam Ps4 i X1 to chce mi się lepszej i płynnej grafiki. Druga sprawa, że grałbym pewnie na tv, więc max to 60klatek ale w jak najlepszym obrazie.

Do końca to sam nie wiem czy się przekonam do pc głównie ze względu na wygodę no ale...

 

Co radzicie? Trochę tematów tu przeczytałem najprościej i najtaniej to kupić i5 2500K a o grafika to chyba GTX1060? (ale czy ma to sens?)

Druga opcja to LGA 1151 i i5 6500 czy 6600K?

Trzecia to mogę poczekać bo się nie pali tylko będzie na co, tak w przedziale do 6-mcy?

Dzięki za wszelkie porady.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu to bym kupił nowe PS4 i przy tym został, bo na komp o wydajności PS4 wydasz lekko 3tys a 60fps wszędzie nie uzyskasz, nawet w FHD.

 

//edit - zdublowany tekst

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PaVlo nie ukrywam, że biorę pod uwagę taką ewentualność ale też z drugiej strony przez Pro zacząłem myśleć, że może jednak pc ale fakt faktem, że przyzwyczaiłem się już do wygody konsol a druga sprawa, że na kanapie ciężko by było z myszką. No ale nic ściągnąłem ostatnio Bf4 i Dead Space 2 z Ea orgins by przetestować czy będzie w miarę komfortowo poza Fps w każdą inną grę grał bym na padzie Xbox Elite.

 

@trololo obudowa jest dobra bo mam SilentiumPC Gladius 800. Jeżeli chodzi o kasę na kompa no to mogę pójść w 6600k i gtx 1060 jak trzeba i jest to optymane lub w i5 6500 bo do Haswella i tak musiałbym wszystko zmienić tak samo jak do Sky.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za propozycję.

A jak ma się to do opłacalności I5 6500 i MOBO z chipsetem B lub H?

Warto w ten sposób obniżyć koszta czy nie ma sensu?

Edytowane przez DanPlut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować, kup używkę i7-2600K (700zł), podkręć do ~4GHz+, dodaj GTX1070, którego ten proc nie ograniczy i masz na swoim TV każdą grę FHD Ultra 60fps. Dodaj też 2x2GB RAM

Nie pisz takich głupot.

 

Mam taki sprzęt i w życiu nie osiągniesz stałego 60fps w Ultra we wszystkich grach, ale już wysokie czy b.wysokie powinny dać te co najmniej 60. Poza tym 2x2GB do gier ?, już teraz bez 6-8GB nie pograsz w b/wysokich detalach i FHD.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz takich głupot.

 

Mam taki sprzęt i w życiu nie osiągniesz stałego 60fps w Ultra we wszystkich grach, ale już wysokie czy b.wysokie powinny dać te co najmniej 60. Poza tym 2x2GB do gier ?, już teraz bez 6-8GB nie pograsz w b/wysokich detalach i FHD.

Czytaj ze zrozumieniem, on już ma 2x2GB. Ja mu radziłem dołożyć kolejne 2x2GB do jego 4 slotowej płyty tak aby było 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zauważyłem, że chodzi o dołożenie kolejnych 2x2GB, tylko pamiętaj, że druga para pamięci powinna być taka samo bo nie będzie powodować żadnych problemów, jednak już ich nie produkują a pewnie ciężko będzie nawet z używanymi, dlatego musiałby kupić nowe inne a te już mogą się "nie dogadać" z obecnymi. Lepszym wyborem będzie kupno 2x4GB +1600Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięciami to pewnie bym tak zrobił, że te bym pogonił i kupił właśnie 2x4GB. Tylko wtedy to może karte 1060 jak niby ma być modernizacja i oszczędnie.
Bo jak miałbym do tego kupić 1070 czyli karte o 700 zł droższą to nie lepiej by było wtedy te 700 zł przenaczyć na i5 6500 płytę H i właśnie 1060?
Nie wiem czy dobrze kombinuje?

Jak mam składać pc to chciałbym, żeby taka Forza 3, Gears of War 4 i inne exy od Xboxa chodziły w ultra w FHD. Przez to, że Microsoft robi jedną "rodzinę" z Xboxem padł pomysł na pc a X-a bym pogonił.

Edytowane przez DanPlut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...