Skocz do zawartości
leosct

gtx 1060 a płyta główna MSI B150M Mortar, B150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż złożyłem sobie zestaw z polecanych elementów z tej strony i mam problem a mianowicie taki : zacznę od podstawowych informacji o konfiguracji PC :

Płyta główna MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI ,USB 3.1, mATX (B150M MORTAR

Karta graficzna Gainward GeForce GTX1060 6GB DDR5 (192 Bit) DVI-D, HDMI, 3x DP, BOX (426018336-3729)

Zasilacz XFX Core TS 550W (P1-550S-GREN)

Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB, BOX (BX80662I56400)

A problem polega na tym iż w systemie i w biosie nie wykrywa mi tej oto karty graficznej, w menedżerze urządzeń jest pokazana karta graficzna zintegrowana tzn ta z procesora, czy jest możliwość zmiany ustawień tak by z tej zintegrowanej karty przejść na slot pci-e pod karty graficzną i ewentualnie jak mógłbym tego dokonać  ? 

 

win 10 pro 64x 

post-230051-0-67310300-1473968858_thumb.jpg

post-230051-0-61701200-1473969338_thumb.jpg

Edytowane przez leosct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wez przełacz w biosie z igpu na pcie

tylko, że właśnie nigdzie tej opcji nie znalazłem 

 

Co do wersji biosu mam już aktualną zainstalowaną programem MSI live update 

Edytowane przez leosct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest .Znajduje sie na 43 stronie manualu

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B150M-MORTAR.html#down-manual

 

Równie dobrze wystarczy restet biosu zrobić

to teraz taka ciekawostka ja ciągle używam opcji PEG  jednak i tak nie wykrywa jej w systemie ..... taka mała zaskoczka. Włączając opcje IGD mam komunikat NO SIGNAL  w monitorze ,,,, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 problem rozwiązany !!!! Użyłem, programu MediaCreationTool który uaktualnił mi wersje systemu karta oczywiście się pojawiła i zainstalowałem sterowniki, wszystko jest już ok więc  jakby ktoś miał podobny problem radzę skorzystać ze sposobu który mi pomógł. POZDRAWIAM i dziękuję za chęci pomocy, jestem wdzięczny. Niech wam bozia w dzieciach wynagrodzi :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...