Jump to content
Sign in to follow this  
Ibarbooo

Zestaw za około 2700 (głównie do gier)

Recommended Posts

Ten szef to co za model dokładnie i ile ma lat ?

Co do tych 4 części - I5 6400/6500 + SPC Fera 3  + MSI B150M Mortar  + 2 x Goodram PLAY 8GB DDR4 2133 mhz CL15 + Gigabyte GTX1060 3GB WF2OC .

Czy taki zasilacz chieftec gpa-400s8 byłby w porządku do takiego zestawu: Intel Core i5-6600K, MSI B150M PRO-VDH, Kingston Savage DDR4, 8GB(2x4GB), 2133MHz, C13, Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB?

Na stock to I5 6500/6600 będzie miał zbliżoną wydajność do 6600K , do tego płyta na B150 .

Co do płyty do kręcenienia - najtańsza płyta na Z170 to Asrock Z170 Pro 4S za 415 zł .

Podana przez ciebie MSI jest nie wiele droższa - w morele kosztuje ~450 zł .

Inna kwestia to chłodzenie , przy I5 non-K wystarczy box na początek chyba że jesteś fanem ciszy , do 6600K musisz kupić chłodzenie bo procek go nie ma - a jak już kupujesz to jakieś porządne .

• Upvote 1

Do zwykłego korzystania z 6600k, bez podkręcania, nie wystarczy sam box? Ponieważ na początek nie myślę o podkręcaniu, ale kiedyś tam owszem. Wtedy kupiłbym lepsze chłodzenie.

• Downvote 1

Do płyty na Z170 warto brać pamięci 3 000 mhz CL15 np. Crucial Ballistix Tactical lub Corsair Vengeance .

Fera 3 wystarczy pod warunkiem że nie będziesz kręcił , przy zabawie z OC trzeba coś mocniejszego - minimum Fortis 3 , optymalnie jakaś wersja Macho albo True Spirit .

SSD do zmiany - model SP550 bazuje na pamięciach TLC , a te są niezbyt dobre - przedewszystkim znacznie mniej wytrzymałe .

Bierz albo A-Data SP920 albo szukaj Sandisk Plus 120GB w rewizji G25 , opcjonalnie Plextor M6V 128GB lub Transcend SSD370 128GB .

Ibarbooo

Mysle ze biedzie gico  ale jak bierzesz ta msi to pamietaj aby powyzej 1.28V na cpu podbić power limit bo ci polecą mhz

Pamieć bez róznicy nawet na najsłabszych na rynku polecisz na 3000/cl15 na  1.4 V

ta płyta wydaje sie lepsza do oc .Choć nie ma czesci sekcji w radiatorach no i ci wizualnie nie pasuje z powodu koloru radiatora

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-pro-4s-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-0-gblan-atx-765627/

A gigabyte nie bierz bo ma duzo rpm

Edited by damian25

Dlatego piszę na tym forum bo nie bardzo się orientuje w tym wszystkim. Jakbyście mogli napisać, co byście wymienili, jeśli pc ma być w 90% procentach do gier. Grafika wydaje mi się, że jest bardzo ok. Z procesorem mogłem przesadzić.

Guest Nemayu

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-1060-gaming-g1-6-gb-ddr-pl-gwarancja-i6505347098.html
http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-1060-strix-6gb-pl-nowa-i6505347529.html

Co do OC. Średnie OC bez zagłębiania w szczegóły zrobi każdy bez żadnego ryzyka, więc bierz procek tak jak wybrałeś i jak nie ogarniasz ustaw bezpieczne wg ciebie napięcie vcore (np. 1,33V-> tyle, że musisz ustalić ile dodać offset aby było 1,33V), a resztę na domyślne(ustawienia ręczne, bez auto) i podbijaj taktowanie procka aż będzie niestabilny i cofnij o 100MHz. Później ewentualnie zbijaj napięcie o 0,01V aż będzie niestabilny i dodaj 0,02V.

Edited by Nemayu

https://www.morele.net/inventory/info/oGS4S/

Czy takie zestawienie da rade? Osobiście wydaje mi się, że jest ok. Doszedłem do wniosku, że jest to na tyle wydajny sprzęt, że nie będzie mi potrzebne podkręcanie, aby pograć w najnowsze tytuły.

Zastanawia mnie tylko, czy dobrałem dobrą płytę główną.

Edited by Ibarbooo

Płytę zmienił bym na coś z serii Mortar / Bazooka od MSI , są tańsze choć nie wiele , ew. dołożył do MSI B150M Night Elf - ma lepszy kodek audio .

Zasilacz też przydał by się lepszy np. XFX Core TS lub XFX Core XT .

Płytę zmienił bym na coś z serii Mortar / Bazooka od MSI , są tańsze choć nie wiele , ew. dołożył do MSI B150M Night Elf - ma lepszy kodek audio .

Zasilacz też przydał by się lepszy np. XFX Core TS lub XFX Core XT .

Ostatecznie tak to wygląda: https://www.morele.net/inventory/info/twWUT/

Bardzo dziękuję za wszelkie rady :)

Guest