Skocz do zawartości
technicsPL

IDLE - wysokie taktowania GPU / windows 10 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie bo już jestem co raz bliżej problemu i stanąłem na FRAMEWORK host.

Po włączeniu komputera raz na jakiś czas startuje usługa application frame host, która powoduje u mnie wysokie taktowanie GPU i vram , (tylko GPU, bez cpu)

SCREEN <----

Po jej wyłączaniu problem ustępuje i taktowanie wraca do normy czyli 135 mhz rdzeń gpu.
Znalazłem jej ścieżkę w windows/system32. Ale po czasie zauważyłem też że inne aplikacje mają to samo, np. razer synapse, geforce experience, instalator Social club gta5, po wyłączaniu tych aplikacji zwykłym wyłączeniem OKNA powoduje powrót do normalnego taktowania i temperatur.

Która usługa odpowiada za te szopki ? Szukałem w services.msc i nie znalazłem tego application frame host.
Która opcja odpowiada za to ? Od razu piszę że próbowałem w panelu nvidii zmieniać te tryby energii i nic to nie dawało, w panelu sterowana/eneria magistrala pcie też nic nie daje.

SCREEN z usługi




pc:
i5 skylake
z170
16gb ram
ssd samsung 850
windows 10 pro oryginalny (z lipca 2016), pobrany ze strony Microsoftu, jeszcze nie aktywowany.

Nawet takie okienko windowsa powoduje wysokie taktowanie GPU, dopóki tego okna nie wyłączę taktowanie ciągle zostaje bardzo wysokie za czym idą podnoszące się temperatury w IDLE  SCREEN


Jedno podsumowujące pytanie: Czy zainstalować windowsa 7 ultimate 64 bit i dać sobie spokój z 8.1 i win 10 ?? Na tym komputerze tylko gram w gry i słucham muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, te wysokie taktowania powoduje "prawie" każde okno, nawet gdy kliknę w "panel sterowania" taktowanie się podnosi, gdy wyłączam okno taktowanie wraca do normy czyli 135 mhz (GPU) i tak jest z większością okien, czy to jakiś framework gryzący się z innymi ? Wiem że słuchawki razer chroma 7.1 instalują sobie jakiś "razer synapse framework v2" tyle że ja ten program potrzebuje do ustawiania preferencji mikrofonu. A gdy odinstalowałem ten program to po paru minutach od włączenia PC włącza się proces "application frame host" który cały czas podnosi zegary grafiki, można go zabić wtedy problem ustępuje ale po paru godzinach znowu się włącza.

 

Ktoś ma jakiś problem jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest też taka że potrzebuję tego RAZER SYNAPSE do zmiany DPI i słuchawki preset, zaisntalowanie razer synapse powoduje rdzeń GPU 1113 Mhz i 8000 MHZ pamięć VRAM, temperatury utrzymują się w granicach 37 stopni, przy wyłączonym razer synapse 28 stopni w idle przy taktowaniu zwykłym na pulpicie 135 mhz rdzeń gpu, znalazłem takie ustawienie aplikacji czy to coś daje ? Próbować nie chciałem bo wyskakują komunikaty że system będzie niestabilny.

SCREEN

 

Nic mi nie da przeinstalowanie sterowników bo zrobiłem formata, świeży instal systemu, brak jakichkolwiek syfów, i dalej jest 1114 mhz CORE na bierząco od rana do nocy, jedynie po odinstalowaniu razer synapse ale to odpada bo ta aplikacja jest mi potrzebna do DPI i loadera profili, i preferencji słuchawek chroma 7.1

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Nic nie zrobisz raczej .tak jest napisane oprogramowanie aby latało na base clock


88609ec7be7102a4.jpg

 

Tak na szybko udao mi sie zejśc z taktowaniem na tym oprogramowaniu ale bez róznicy ,.Szukasz problemu na siłe .Jest jak jest i inaczej nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...