Skocz do zawartości
xKitek

[Zestaw] Komputer do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif
Poszukuję jakiegoś komputera "do wszystkiego". Głównie internet, filmy i kilka gier.
Co do gier, głównie będą to takie gry jak: CS:GO i Fifa 17, ale fajnie żeby przez jakiś czas dało się sprawdzić jakieś nowsze tytuły (choć powiem, że ostatnio mało mnie ciągnie do gier i praktycznie poza fifą czy cs'em gram bardzo mało i zazwyczaj dosyć szybko usuwam gry).

Budżet jaki mam to około 2,5 tys, ale nie chciałbym zbytnio przekraczać tej kwoty.

Starych części nie mam niestety żadnych. Mój ostatni komputer ma ok 8-10lat, a aktualnie używany laptop już ok 3-4.

Przeglądając zestawy z różnych stron i for zastanawiałem się nad czym takim:


Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ - 765 zł
XFX Radeon RX 470 RS 4GB DDR5 256bit (1226/6600) - 939 zł
MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ - 215 zł
GoodRam 8GB 2133MHz CL15 Play - 149 zł
Antec VP-PC 500W 120mm - 179 zł
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 - 225 zł
SilentiumPC Brutus S20 Pure Black USB3.0 (micro ATX) - 99 zł

2571 zł

Oprócz tego w najbliższym czasie chciałbym wymienić monitor na jakiś nowy i tu pytanie ile może kosztować najtańszy monitor 120Hz nowy bądź używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zmień na jakąś konstrukcję z 2 wentylatorami np. Asus Strix za 969 zł czy Strix OC za 979 zł , Gigabyte G1 / MSI Gaming za 999 zł .

 

Co do monitora 120+ hz , najtańszy z sensowną matrycą ( VA lub IPS ) to prawie 2,5 k zł tyle że to już 27" i rozdziałka 2560x1440p .

 

Albo szukaj używanych Eizo FG2421-PL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tego Asusa jak wymienisz to już nie bardzo jest gdzie schodzić z ceny. Co do monitora TN nie jest złe jeśli się nie ma jakiegoś fioła na punkcie kolorów. Z najtańszych a dobrych jeśli chodzi o nowe masz 144Hz AOC, idealny do CSa. https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460fq-144hz-gaming-650859/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...