Skocz do zawartości
Dijkstra

Zestaw 2300-2500 bez VGA, z Windows.

Rekomendowane odpowiedzi

Yellow,

 

Mam za zadanie złożyć kompa - bez monitora i peryferiów, ale z Windowsem - dla mojego siostrzeńca, który właśnie zaczyna technikum informatyczne. Komp nie ma służyć do grania, a jeżeli ma, to młody człowiek musi sobie sam zarobić na kartę graficzną. Na razie głównie internety, facebooki, filmy i zabawa z muzyką (chyba postanowił zostać hiphopowcem)

Rodzice wykładają 2300zł, niech będzie to cena wyjściowa, resztę dorzucam od siebie.

Zakupy będą w stacjonarnym sklepie gral.pl (bo mi tam wygodnie zaparkować)

 

Na razie wyszło coś takiego:

 

CPU i5 6400 - 769

MOBO Gigabyte GA-B150M-D3H - 349

RAM 2x 4GB HyperX 2133 MHz CL14 - 165

SSD ADATA SP920 - 203

HDD Toshiba 1TB, SATA3, 32MB cache - 200

obudowa Zalman Z1 - 149

obudowa SilentiumPC Brutus M25 - 159

zasilacz SilentumPC Vero L1 500W - 186

Windows 10 Home 32/64bit PL BOX USB (KW9-00250) -  475

Napęd optyczny dorzucę od siebie, mam jakiegoś mało używanego LiteOn.

Chłodzenie zostaje boxowe, choć może mam w domu coś lepszego, to się założy. 

 

Total: 2506

 

Teoretycznie, kasę z zasilacza można byłoby przeznaczyć na inne podzespoły, a do kompa mógłbym włożyć mojego starego, poczciwego Corsair VX550 (jeszcze by Channel Well Technology), ale przeszedłem na nim wszystkie fallouty, skyrimy, assassin's creedy i metra z Phenomem 955BE i GTX 460 wykreconymi tak, że UPS 640VA mówił od razu overload, więc nie wiem, ile życia mu jeszcze zostało - chyba nie warto ryzykować. 

 

Jeżeli ktoś kojarzy jakieś sensowne mobo, które jest tańsze, ale ma 4 sloty RAM i wyjście d-sub, bedę wdzięczny. Nie bedzie raczej OC, a może nawet dobrze byłoby, gdyby nie było, bo młody człowiek ma pomysły w stylu rozpalanie pieca za pomocą WD40 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...