Skocz do zawartości
AiXen

Słaby transfer TP-LINK WR1043ND v3

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni posiadam nowy router TP-LINK WR1043ND v3, swój stary sprzęt wymieniłem ze względu na bardzo częste zrywanie połączeń/słaby zasięg WiFi. Teraz w ogóle nic nie zrywa, internet mam w całym domu, ale mimo wszystko transfer jest znacznie słabszy, zacinają nawet takie gry jak League of Legends czy CS:GO. Wcześniej w speed teście miałem po 25Mb/s wysyłanie i pobieranie, teraz mam po 17. Mając nawet te 17Mb/s nie powinno być lagów.

Pingując www.google.pl -t - po 50 pakietach jest wszystko ok. średnie 15ms. Nie rozumiem gdzie leży problem.

Tak wyglądają ustawienia ze strony głównej: http://screenshot.sh/ofknk4wvAR0LH 

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przegrzewa się przypadkiem? Mam Airlive N450R i też dziad płata mi file. Tylko u mnie ping poleciał na 1400ms. Testuję go trochę ostatnio, zdjąłem obudowę i położyłem na nim wentylator 80 mm i wydaje się pracować prawidłowo. Z Twoim modelem miałem kontakt u szwagierki i z tego co pamiętam, był dość ciepły. 

 

Możesz też sprawdzić czy QoS nie jest coś namieszane, że są niewłaściwie ustawione priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przegrzewa się przypadkiem? Mam Airlive N450R i też dziad płata mi file. Tylko u mnie ping poleciał na 1400ms. Testuję go trochę ostatnio, zdjąłem obudowę i położyłem na nim wentylator 80 mm i wydaje się pracować prawidłowo. Z Twoim modelem miałem kontakt u szwagierki i z tego co pamiętam, był dość ciepły. 

 

Możesz też sprawdzić czy QoS nie jest coś namieszane, że są niewłaściwie ustawione priorytety.

 

Chyba się jednak przegrzewa, włączony jest cały czas, teraz ponowiłem testy, praktycznie nikt nie używa routera, przez noc się schłodził i wszystko działa jak należy. Zero zrywów, ping w normie i transfer tak samo. Co mogę na to poradzić? Mam go jakoś schładzać? Chyba, że nie musi teraz dzielić pakietów tylko wszystko dla mnie i dlatego. Może coś jeszcze z tymi QoS? Jak to sprawdzić? Szukałem tego w opcjach routera ale za nic nie mogę znaleźć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się jednak przegrzewa, włączony jest cały czas, teraz ponowiłem testy, praktycznie nikt nie używa routera, przez noc się schłodził i wszystko działa jak należy. Zero zrywów, ping w normie i transfer tak samo. Co mogę na to poradzić? Mam go jakoś schładzać? Chyba, że nie musi teraz dzielić pakietów tylko wszystko dla mnie i dlatego. Może coś jeszcze z tymi QoS? Jak to sprawdzić? Szukałem tego w opcjach routera ale za nic nie mogę znaleźć.

Nic Ci się nie przegrzewa. Chyba, że router padnięty.

Podaj konkretne informacje.

Jaką masz kartę wifi w komputerze? Ile dbm siły sygnału w miejscu w którym stoi komp z wifi? Czy to blok? Ile sieci dookoła, jaka separacja sygnału? Jaki operator z jakim transferem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie przegrzewa. Chyba, że router padnięty.

Podaj konkretne informacje.

Jaką masz kartę wifi w komputerze? Ile dbm siły sygnału w miejscu w którym stoi komp z wifi? Czy to blok? Ile sieci dookoła, jaka separacja sygnału? Jaki operator z jakim transferem?

Karta sieciowa zintegrowana Realtek PCIe GBE na płycie głównej Z77A-G45.

Zasięg mam w całym domu dobry, nie wiem jak sprawdzić ile dokładnie dbm, ale jak na telefonie sprawdzam to siła sygnału doskonała/dobra 72Mbps 2.4GHz, jak nikt inny nie używa internetu. Jedna sieć na cały jednorodzinny dom, 7 komputerów i ok 8 telefonów. Wszystkie urządzenia korzystają z tego routera, bez żadnej separacji. Operator raczej nie znany, bo to mała wieś, transfer: 30Mb/s symetryczny. W pobliżu nie ma żadnej innej sieci. Wcześniej korzystałem z Asusa dsl n12u b1, ale zrywało połączenie praktycznie cały czas, ale jak już był internet to maksymalny transfer i ping stabilny. Teraz jest wszystko ok, tylko transfer znacznie mniejszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś jeszcze z tymi QoS? Jak to sprawdzić? Szukałem tego w opcjach routera ale za nic nie mogę znaleźć.

Jeśli nie znalazłeś, to może router tego nie wspiera, trochę dziwne w takim potworku. 

 

PS, Sory za minus post wyżej, przecierałem touchpad i się kliknął przypadkiem. Wyrównałem plusem w innym poscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znalazłeś, to może router tego nie wspiera, trochę dziwne w takim potworku. 

 

PS, Sory za minus post wyżej, przecierałem touchpad i się kliknął przypadkiem. Wyrównałem plusem w innym poscie :)

Podobno to jest coś na wzór QoS, jak to mam skonfigurować? 

http://screenshot.sh/odDwj3ctju0N9

http://screenshot.sh/odCuP9yesyf8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wszystko, tylko tam jest dla komputerów a ja wspominałem też o telefonach, każdemu mam przypisać ileś tam? Mogę każdemu taką samą wartość? Na speedteście w najlepszym momentach, gdy wszystko jest OK mam po 25Mb/s pobieranie i wysyłanie. Chciałbym każdemu dać po tyle samo. Opłaca się? Nigdy nam to nie przeszkadzało, że jak jedna osoba coś wysyłała, to inni mają mniejszy transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak to będzie traktowało urządzenia niezdefiniowane. Wydaje mi się, że możesz przypisać jednakowe wartości, byle nie maxymalne, bo to wtedy cała konfiguracja mija się z celem. 

Dobra w sumie urządzenia mobilne nie są istotne, ważne, żeby na komputerach był dobry transfer. Jest w domu 7 komputerów, jak myślisz w jaki sposób to podzielić? Mając te 25Mb/s. 

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbym jakieś 60% łącza po równo. Nie mam jednak doświadczenia w konfigurowaniu tej funkcji :)

 

Próbowałeś w ogóle ustalić czy korzystanie z netu przez inne kompy ma wpływ na lagi?

 

Dzisiaj już tego nie zrobię, jutro jak będą komputery dostępne, to posprawdzam, najpierw tylko na 1 ustawię i zobaczę.

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na maxa sobie i rzeczywiście, inne komputery miały mniejszy priorytet i mój miał najlepszy transfer. Mimo wszystko nadal mam lagi w grach po 120 pingu w lolu i w csgo. Transfer jest teraz OK. Czym to może być jeszcze spowodowane? Łącze mam stabilne transfer na speed teście również jest zadowalający, a lagi dalej występują w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...