Skocz do zawartości
blakdsgn

Komputer nie wstaje po złożeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składanie komputera poszło bezproblemowo, wszystko podłączone i na swoim miejscu, a po uruchomieniu komputer nie wstaje. Wiatrak od cpu kręci się raz i staję, dioda na płycie głównej (MSI B150M MORTAR) świeci przez milisekunde na czerwono oznaczając FAIL/CANT FIND CPU. Z procesorem wszystko w porządku, pasta nałożona, chłodzenie nałożone, piny niepowyginane, później dołączę zdjęcia.

Próbowałem:

-zmiana polaryzacji przycisku power (myślałem że spartaczyłem podłączanie, ale to nie to)
-przekładanie kości ramu(nic)
-odłączenie karty graficznej (Asus Strix RX 470 4GB) i tutaj, powiem wam że zostałem zaskoczony, ponieważ teraz komputer wstał, dioda CPU sie nie świeciła, za to kolejno świeciły diody DRAM, a później VGA. Spotkał się ktoś z tym problemem?

Cała konfiguracja:

i5 6500
msi b150m mortar
asus strix rx 470 4gb
plextor m6s+
wd blue 1tb
corsair cx 500

2x 4GB 2133 DDR4 hyperx

edit: zapomniałem o RAMach

Edytowane przez blakdsgn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

Odpaliłem, świecą wtedy kolejno jedna po drugiej

1. cpu
2. dram

3. vga

a podczas wyłączania na koniec przez chwilę znów cpu




(link do zdjęcia z zoomem socketu: https://zapodaj.net/09658f89817fd.jpg.html)

Edytowane przez blakdsgn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem komputer pod monitor, wstaje bez karty graficznej, w biosie czyta normalnie kości Ramu, procesor itp. Prawidłowe sloty na ram też.

 

 

Podłączyłem spowrotem kartę, i komputer nie odpala.

 

Edit2: po odłączeniu jednej wtyczki z GPU komputer wstał ale bez sygnału na ekran, nie mam przejściówki żadnej narazie by sprawdzić czy daje sygnał na ekran

Edytowane przez blakdsgn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby walnięty jakiś pin odpowiedzialny za PCI-E? Próbowałeś wrzucić kartę w drugi slot?

Edit: Zauważyłem edit. ;)

Masz może dostęp do jakiejkolwiek grafiki na PCI-E, względnie możliwość udania się z kartą do kogoś?

Masz monitor tylko z d-subem? :o

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX470-O4G-GAMING/

ctrl+f -> fanconnect, wpiąłeś tam wentylator?

 

Co do d-suba - potrzebujesz aktywnego adaptera (zapewne sensowniejszego niż za 2 dychy z lolegro), gdyż grafika nie daje sygnału analogowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garść nowych wiadomości, @AragornPL, to właśnie jak jest odłączone to komputer wstaje, inaczej nie da rady.

 

Podłączyłem swojego GT 240 w ten sam slot PCI co rx 470, i GT 240 nie daje sygnału na ekran, ale gdy podłącze pod drugie PCI to już jest obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...