Skocz do zawartości
Blue

2XCaviar 80GB 8mb cache

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 takie dyski połączone kontrolerem raid.

W HDTach 2.61 (read only) odczyt maks. jest 64000kps minimalny 12000kps i średni 47000kps. W Sandrze 2003 Max w teścje File Benchmark mam 47000kps.Wydaje mi się ze jest to troche mało.

Mam Windows Xp.Dyski podpięte na osobnych taśmach.Windows wykrywa je jako SiL Ata Striped Set SCSI Disk Device

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moze ich widziec jako SCSI, bo wtedy nie masz DMA (we wlasciwosciach) i wydajnos spada ze ho ho...

Konieczna jest reinstalacja systemu, najnowsze sterowniki RAID i dyskietka... zaraz na poczatku instalacji windows xp, kreator pyta sie czy mamy urzadzenia raid, scsi (trzeba nasisnac klawisz f6 albo cos podobnego) i wtedy tylko w tym momecnie mozesz instalowac raid, wszystko pozniej jest juz za pozno!!!

Pozdrawiam

 

PS. jakby pomoglo to k.... pochwal sie wynikami bo porzedni k..... z identycznym pytaniem nie zorbil tego, a bardzo jestem ciekaw czy problem zostal rozwiazany no i przede wszystkim co z wydajnoscia!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widows był świeżo zainstalowany. Na początku instalacji dałem F6 później dyskietkę z kontrolera wykrył ten kontroler jako Silicon Image SiI 0680 Ultra-133 Medley ATA RAID Controller. Gdyby nie nacisłem F6 system mi by się w ogóle nie zainstalował ponieważ nie widział by żadnego hdd.

W Windows Xp Pro. w menadżeże urządzeń idzie wyłączyć 2 opcje a dokładnie: Wyłącz kolejkowanie znakowe

Wyłącz transfery synchroniczne

Aha bym zapomniał podczas instalacji windowsa wyskoczyło mi ostrzeżenie związane z kontrolerem. Pisało że może on być przyczyną niestabilności. System chodzi stabilnie ale wydajność nie powala na kolana. Kumpel ma 2 IBM 20GB 7200obr. on ma lepsze osiągi w tej chwili niż ja więc coś z tym raidem u mnie jest nie tak. :cry: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak tam jest napisane, windows xp widzi maciesz jako urzadzenie SCSI, a nim nie ma UDMA Sprawa jest prosta, jesli Microsoft nie znalzl na to rozwiazania, szukaj na ich stronach.... to jestes ugotowany, wiec albo pozostaje tobie WinMe,98SE... albo zegnaj macierzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo będzie trzeba czekac na nowy system :lol:

nie chce sie przesiadac na 9X.

bo tam ze stabilnoscią nie jest najlepiej

jak będzie ci się nudzić to mozesz jeszcze cos poszukać jak tego buga ominąć :wink:

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam kontroler SIL068 + 2x baśki 7.200 7 80gb (2mb cache) + win xp pro 

 

wynik w sandrze 55000 pts. :)

 

ciekawa sprawa

Umisz wlaczyc w windowsie dma do tych dyskow

Jak dyski sa wykrywane??

jako scsi czy jako ata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem w proline w katowicach i dostalem 2 dyskietki z tym kontrolerem. Podczas instalacji wyskoczylo mi ze moze to powodowac niestabilna prace.U ciebie bylo to samo??

Czy przy instalacji windowsa wyskakiwaly ci ostrzezenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wpadne. To sie jeszcze zgodomy.

Jaszcze popróbuje sam. Jesli sie nie uda to skontaktuje sie z toba.

Ty nigdzie nic innego nie ustawioles.

Mi dyski widzi jako SCSI i gdy dam w menadzerze urzadzen

stacje dyskow widzi Sil ATA Striped SET SCSI DISK DEVICE gdy nacisne na to 2 razy i wejde do zakladki zasady to opcje sa niewidoczne (nie idzie ich zmienic)

Jeszcze jedno gdy na poczatku musiales stworzyc raid to bylo tam takie cos 4 16 32 64 128 czy cos takiego co ty wybrales??

czy to moze miec jakikolwiek wplyw na wydajnosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dyski widzi jako SCSI i gdy dam w menadzerze urzadzen

stacje dyskow widzi Sil ATA Striped SET SCSI DISK DEVICE gdy nacisne na to 2 razy i wejde do zakladki zasady to opcje sa niewidoczne (nie idzie ich zmienic)

 

A ty tez tak masz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze kontroler to Silicon Image 0680? mam takie cudo :-( ostatnie sterowniki to chyba 1.0.1.7. u mnie niestety dzialaja tylko sterowniki 1.0.1.1. proponuje sprobowac zainstalowac wlasnie te stare, albo zrobic upgrade firmware-u. zostaje tez program do obslugi macierzy 'medley softwre'. moze tu bedzie cos wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...