Skocz do zawartości
Gość

Czy warto kupić GTX 1060 do CPU i5 750 (4GHz)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na purepc.pl w podanych zestawach komputerowych są łączone Intel Core i5-6500 Gigabyte GTX 1060 6GB WindForce. Aktualnie mam GPU: HD 7950. Procek mam ustawiony na 4.02 GHz. Z moich obserwacji wynika że mój procesor równa się po OC do i5 4460, który jest minimalnie słabszy od i5 6500. No powiedzmy takie prawie i5 6400 i mam pytanko:

 

# czy do mojego procka GTX 1060 6GB nie biędzie za mocna ? 

 

Bo wiadomo że wersja 3GB odpada bo mój radeon ma tyle. Chodzi mi o granie w najnowsze tytuły. Oczywiście rozszerzę ram z 8 do 16 ddr3. A zasialacz wiem że sobie poradzi bo mam Fortrona 750W. Oczywiście gram w full HD. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć karty to nie wszystko - GTX1060 3GB mimo że ma tyle samo pamięci jak stary HD7950 to będzie szybsza , poziom wydajności GTX970 podczas gdy twoja stara karta będzie słabsza .

 

Choć na przyszłość lepiej brać kartę z 6GB VRAM .

 

I7 750 faktycznie trochę za słaby do GTX-a ale nie będzie tragedii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Bo wiadomo że wersja 3GB odpada bo mój radeon ma tyle. Chodzi mi o granie w najnowsze tytuły. (...) Oczywiście gram w full HD. 

 

3GB nie odpada przez to co napisałeś. Polecam lekturę 3GB vs 6GB zanim przystąpisz do tworzenia następnych mądrych postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się kupować 3GB chyba, że chcesz już na starcie zmniejszyć rozdzielczość textur. Jest nawet test na pclabie czy nawet ten wyżej z linku. Wyraźnie widać frame rate tam spada będą mikro przycięcia, cytat " Very high textures are not recommended for cards with 4GB or under"

Edytowane przez aro52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...