Jump to content
Sign in to follow this  
jasiek88

Instalacja gazowa BRC

Recommended Posts

Czy ktoś z własnego doświadczenia może powiedzieć coś więcej na temat instalacji gazowej BRC?? Albo jakieś innej którą ma w swoim samochodzie?

BRC to nazwa producenta podzespołów, ważne jest jakie zostaną użyte do budowy instalacji. To tak jakbyś zapytał co sądzicie o firmie asus/gigabyte/msi itd.

Od tego są odpowiednie fora, równie dobrze mógłbyś zapytać o wyższość wełny mineralnej nad styropianem przy ocieplaniu domu. Wpisz w google forum lpg.

Jaka konkretnie ta instalacja i w jakim samochodzie? Trochę różnych kompletów pod tą marką jest sprzedawane.

przeglądam to forum więc zapytałem.

Zastanawiam się nad zakupem focusa 1,6 z 2010 roku tak mniej więcej i później wsadzenie instalacji LPG. A znajomy właśnie ma BRC i sobie chwali. 

Ja mam w saabie instalacje BRC jakaś tam najlepsza nie pamiętam nazwy. W poprzednim miałem sterownik zenita, tryski hany i jeden duży parownik - tu i tu 0 problemów. Teraz wziąłem BRC bo w razie problemów to popularna marka w europie i nie powinno być problemów z serwisem u szwabów w razie W.

Upewnij się co do silnika, regulacji zaworów, wytrzymałości zaworów, wtrysków i czy ten typ nadaje się do gazu, bo swego czasu tak średnio polecali gazowanie Fordów.

Dobra sekwencja sobie z tym raczej poradzi, ale osobiście BRCka odradzam.

Najważniejsze to pojechać do DOBREGO gazownika.

Edited by NostradamuSek

Upewnij się co do silnika, regulacji zaworów, wytrzymałości zaworów, wtrysków i czy ten typ nadaje się do gazu, bo swego czasu tak średnio polecali gazowanie Fordów.

niektóre silniki Forda nie nadawały się do gazu

to musisz juz sam poszukać 

Focusa możesz spokojnie zagazować. Trzeba tylko pamiętać o regularnym sprawdzaniu luzu zaworowego minimum co 30k km oraz żeby mieszanka nie była zbyt uboga.

Edited by bblowurmindd

Focusa możesz spokojnie zagazować. Trzeba tylko pamiętać o regularnym sprawdzaniu luzu zaworowego minimum co 30k km oraz żeby mieszanka nie była zbyt uboga.

a przeglądy co ile trzeba robić??

Filtr fazy ciekłej to można raz w miesiącu wymieniać, kosztuje grosze i od razu widać ile opilkow się na nim osadza.

I raz na rok koniecznie sprawdzenie reduktora oraz kalibracja wtrysków. Przy valtekach i innych wynalazkach nawet co pół roku. Valteki po roku moga mieć odchylke plus minus kilkadziesiąt procent i pa pa uszczelniacze zaworowe.

Edited by Gordon Ramsay

Ja mam BRC w Volvo V40. Kupiłem w pakiecie z autem. Świetna instalacja, zero problemów, moc auta na benzynie i gazie praktycznie taka sama. Jedyne czego unikaj to wszelakich najtańszych sterowników gazem typu ECO itp. czyli wersji zubożonych które nie mają takich funkcji jak np. tryb letni i zimowy co skutkuje różnicą w spalaniu jak wiadomo, funkcja automatycznego smarowania wtrysków gdzie co któryś cykl pracy zamiast gazu podawane jest z wtrysków auta paliwo zapobiega to ich zapieczeniu. Pamiętaj że warto co około 4-5 tankowań kolejne przejechać tylko na paliwie np. jeżdżąc po 300km na gazie zrób ten 6 raz na samej benzynie, wydłuży to życie Twojego silnika.

Edited by bahus
  • Upvote 1

oczywiście że chodziło mi o przegląd gazu. :)
Widzę że każde auto może spokojnie śmigać na gazie. Grunt to dbać o taką instalacją obojętnie czy z BRC czy innego producenta.