Skocz do zawartości
Michal94x

[5000-6000zl][Zestaw] Wydajny komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy temat na tej stronie i jestem dość sporym laikiem jeśli chodzi o budowę PC. 

Mimo wszystko bardzo proszę Was o pomoc. 

Chcę złożyć komputer w cenie od 5tyś do 6tyś złoty którego głównym przeznaczeniem będą gry. 

Cena dotyczy jedynie samej jednostki, jako iż monitor postanowiłem zostawić - (Samsung) 23.6" S24B150BL Series 1 LED

Przeglądając waszą stronę jak i kilka innych udało mi się dojść do czegoś takiego 

https://www.morele.net/inventory/info/4EQCpx/

 

Do tego dochodzi dysk że starego komputera - Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM (WD10EZEX)

Doceniam każdą sugestię i chęć pomocy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz zestaw za prawie 6k i dajesz budzętowy zasilacz ?

 

Przyciął bym na czymś innym ( np. płycie ) i wstawił coś porządnego .

 

Z dobrych PSU masz np. Corsair RM550X 550W za 419 zł - cichy , w pełni modularny zasilacz z certyfikatem 80+ Gold .

 

Płyta do zmiany - ten konkretny Asus to mocna przesada , spokojnie starczy tańsza płyta jak np. Asus Z170 Pro Gaming za 659 zł

 

SSD do zmiany - A-Data SP550 to nie najlepszy wybór , z tanich i dobrych SSD to albo model SP920 , Goodram Iridum Pro 240GB lub Sandisk Plus 240GB w rewizji G25 , z droższych - Crucial MX200 lub Samsung 850 EVO .

 

Nie widzę żadnego chłodzenia do procka - jako że obecne modele K chłodzenia nie mają w ogóle to musisz coś kupić , minimum SPC Fortis 3 za ~140 zł z droższych - Raintek Ereboss za ~170 zł lub Thermal Right Macho Rev. A za ~180 zł , ew. droższy Macho Rev.B za ~210 zł albo Macho X2 za ~240 zł .

 

Montaż komputera możesz mieć gratis a wysyłkę za 1 zł - wystarczy poczytać ( info po banerze morele ) .

 

Wentylator od Artica jest zbędny , buda ma już 3 wentylatory w zestawie , podobnie pasta - większość chłodzeń ma pasty w zestawie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za kod jednakże nie wyświetla go w zapisanym koszyku. 

https://www.morele.net/inventory/info/TIId2k/

Zastosowałem się do Twoich sugestii. 
Mógłbyś się także odnieś do producenta karty? Czy gtx1070 od MSI jest dobrym wyborem?
Tak samo z RAM, wydają się być w porządku ale jestem laikiem. 

I co do chłodzenia - lepiej Chłodzenie CPU Thermalright Macho X2 czy włożyć 100 zł i kupić Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H60 (CW-9060007-WW) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GTX-a - MSI może być ,  dobre opinie mają także modele od Palita - GameRock i SuperJetStream , z tego co wiem to są dość ciche .

 

 

Co do chłodzenia - kompatkowe pseudo WC sobie lepiej odpuścić , za tą cenę można kupić porządne AC które będzie ciche i wydajne , czego o kompaktowym WC powiedzieć nie można .

 

Ram może zostać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Też zamierzam kupić sobie gtx 1070 od msi i wydaje mi się, że to dobry wybór. Jakie inne modele polecacie?

 

Najlepszy to palit /gainward 2.5 slota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...