Skocz do zawartości
Alwego

CPU+MOBO - 1151? mid-range do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Na chwilę obecną posiadam i5-3470 na płycie z chipsetem H61, radeon 7950, Crucial Ballistix Tactical CL8 - 8GB, zasilacz z "białej listy". Źle nie jest ale i szału nie ma. Dedykowanego GPU właściwie nie wykorzystuję wcale i nie zanosi się aby miało się to zmienić. Problem który mam to spowolnienie gier RTS na dalszym etapie - problem, który rozwiąże mocniejszy procek. Ponieważ gra słabo sobie radzi z wieloma rdzeniami zastanawiam się nad i3-6100. Usprawnienia z architektury, wyższy zegar - brzmi obiecująco. Pytanie czy warto? Koszt upgrade pewnie zamknął by się w 250-350 zł (za i3, mobo H110 + ramy(?)). Naturalnie mam świadomość, że w niektórych grach i3 poradzi sobie wyraźnie gorzej od czterordzeniowca, ale na dzień dzisiejszy interesuje mnie wydajność w dwóch wątkach. Co więcej i3 można (było) wykręcić do grubo ponad 4 Ghz na Z170 (a to tylko 200zł więcej od H110). Trudno mi jednak wygooglać jak to obecnie wygląda. Sporo się mówiło, że ma to być zablokowane w nowych biosach. Obecnie sprzedawane płyty pozwalają na OC? Downgrade biosu na pozwalający na OC jest możliwy/problematyczny? No i mam świadomość, że bez dobrego chłodzenia nie poszaleję tutaj ;) Warto się w to bawić?

Testy pokazują, że różnicy między DDR3 a DDR4 drastycznej nie ma więc mógłbym kupić płytę z obsługą DDR3 i mieć jeden problem z głowy, ale tu podobno było zamieszanie z napięciami - w specyfikacji płyt jednak wyraźnie piszą, że obsługiwane są zarówno DDR3L jak i DDR3.

 

Generalnie pomysłów mam kilka:

i3+Z170 + obecny DDR3 i OC (jeśli bios pozwoli)

i3+Z170 + solidny DDR4 i OC (jeśli bios pozwoli)

i3+H110 + obecny DDR3

i3+H110 + przyzwoity DDR4

 

No chyba, że ktoś mnie przekona do lepszego chipsetu, ale ja argumentów nie widzę, dysku NVM nie mam, SATA też tylko dwa. Fioła na punkcie niskiego pinga nie mam, a dźwiękówkę i tak osobną planuję.

Tak wiem, że Z170 to najlepiej z 6600k sparować :P ale nie widzę potrzeby inwestować dodatkowych 400 zł + chłodzenie.

 

Tylko jakby tak dobrze popatrzeć to 7 generacja icore tuż za rogiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OC procków non-K na Z170 - to chyba już nie możliwe , z tego co wiem to Intel wydał poprawione mikrokody .

 

Więc najlepiej brać I3 6100 + płyta na H110/B150 + 8GB DDR4 2133 mhz .

 

Z DDR3 przy Skylake lepiej sobie już odpuścić , chyba że chcesz zostać na tym pamięciach co masz - zawsze to 150-200 zł mniej , z drugiej strony trudniej będzie potem sprzedać taką płytę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Tu masz róznice miedzy IB a skylake na 2 rdzeniach a wlasciwie 2 rdzeniach i ok 20% skalowania z kolejnych dwóch

 

 

 

Generalnie IPC w góre niezle poszło


1:43

vs

1:46

Co ci moge doradzić to jak chcesz zwiekszyć wydajosć cpu to dawaj w dual chanel .Co prawda to skrajny przydadek ale szacuje ze przy odpowiedniej karcie gr lub grze mało siedzacej na gpu wydajosc srednio wzrosnie o 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...