Skocz do zawartości
Szawel

Przeniesienie systemu laptopa z HDD na SSD przy użyciu PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę odmłodzić żonie lapka montując SSD.

Problem w tym, że chcę spokojnie i sprawnie wszystko przenieść bez reinstalacji więc pomyślałem np. o EASEUS backup i klonowaniu.

 

Tu zaczyna się zabawa.

Nie mam kieszeni, więc idea jest taka, że podepnę HDD (z lapka) i nowy SSD pod mojego PC i tu wykonam przenoszenie danych między dyskami.

Po przeniesieniu najzwyczajniej wpinam do lapa SSD zamiast HDD z dokładną kopią tego co miał wcześniej ale już na nowym dysku.

 

Pytanie jakie się pojawia, to czy mój zamysł ma jakieś błędy w logice, czy może jednak pomysł jest trafiony i powinno zadziałać?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się kiedyś przenosiłem z pięćsetki na 128GB przy użyciu softu Macrium.

 

Udało mi się to, choć jakiś drobny problem wystąpił, chyba natworzyło mi to Macrium sporo takich mini-partycji po kilkadziesiąt/kilkaset MB, co spowodowało stratę części powierzchni dysku (poniżej 1%). Niektóre z nich dały się wywalić, ale niektóre nie.

 

Samsung Migration Tool jest narzędziem dość prymitywnym, choć jak jest mało partycji na źródłowym dysku może dac radę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się kiedyś przenosiłem z pięćsetki na 128GB przy użyciu softu Macrium.

 

Udało mi się to, choć jakiś drobny problem wystąpił, chyba natworzyło mi to Macrium sporo takich mini-partycji po kilkadziesiąt/kilkaset MB, co spowodowało stratę części powierzchni dysku (poniżej 1%). Niektóre z nich dały się wywalić, ale niektóre nie.

 

Samsung Migration Tool jest narzędziem dość prymitywnym, choć jak jest mało partycji na źródłowym dysku może dac radę..

może i prymitywne ale działa (sprawdzone)  , osobiście używam Clonezilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej podłączyć dysk docelowy w miejsce DVD/R/W ? (oczywiście w laptopie) , w blaszaku śmiga na dyskak podłączonych czy to do SATA czy to do m.2 , mSATA.

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej podłączyć dysk docelowy w miejsce DVD/R/W ? (oczywiście w laptopie) , w blaszaku śmiga na dyskak podłączonych czy to do SATA czy to do m.2 , mSATA.

 

V1.

Właśnie wpadło mi do głowy by kupić kieszeń w miejsce DVD w lapku i mieć 250 SSD systemowy + 320 HDD na magazyn w kieszeni.

Myślę tylko nad sensem HDD skoro żona trzyma na lapku strasznie ważne zdjęcia z wakacji + sims 4 i Heroes V ;)

Zawsze to kilka gram mniej bez HDD. Z drugiej strony co innego miałbym z nim zrobić?   ;)

 

V2.

Zostawiam EVO (250GB) w PC jako systemowy, a żonie oddaję swojego M6V (120GB).

Wtedy zostawienie 320 HDD na magazyn w lapku wydaje się zasadne.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci powiem ze jesli Twojej żonie wystarczy sam dysk ssd pod względem pojemności to pozbylbym sie w cholere hdd z laptopa. To w koncu sprzet przenośny gdzie hdd to podzespoł który pada najszybciej. Ale Twoja decyzja.

Przenośny tylko wtedy gdy przenosi go z łóżka na kanapę w salonie. ;)

W zasadzie ciągle siedzi na kablu, bo bateria nie daje rady kilku godzin na simsach czy serialach.

Największa bolączka tego lapa to to, że odpala się i wyłącza po 4-5min, a nie chce mi się robić formata co 3-4 miesiące by robił to szybciej.

 

Względnie mogę to 320 HDD wsadzić w netbooka żony, który ma chyba HDD 128 albo 250. Tyle, że w zasadzie jest nieużywany z racji małej matrycy na której kiepsko się ogląda seriale ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę tylko nad sensem HDD skoro żona trzyma na lapku strasznie ważne zdjęcia z wakacji

 

Odnośnie zdjęć do tego ważnych . Zrób kopie bo nieraz już widziałem przerażenie w oczach i płacz . Koleżance upadł laptop na podłogę z niedużej wysokości w czasie pracy ( z danych na dysku nie dało się nic uratować ) . Inny przypadek , szwagier skopiował wszystkie zdjęcia z 10 lat na dysk przenośny a oryginały pokasował . Po tygodniu bez jakichkolwiek oznak dysk przenośny przestał działać po prostu zdechł i zdjęcia poszły się je...ać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...