Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a mianowicie mam częste restarty systemu Windows 10 które są systematyczne.
Włączam komputer i po ok 5 minutach czasami dłużej  jest hard reset nie ma nawet blue screna i potym wszystko gra, nic się nie dzieje.Komputer włączam na nowo i  wykasuje mi tylko informacja czy che przywrócić ustawienia fabryczne przed oc klikam ze nie i wszystko działa.
Restarty pojawiają się zawsze kiedy następuje pierwsze uruchomienie kompa.
p.s dodam ze na win 7 nigdy tak nie miałem, sterowniki wszystkie mam, co to za jajo? system świeży bez wirusów

 

Procek podkręcany ale na win 7 nie było problemu! Tu na win 10 są, v core mam 1.200 a vccin 1.950 temp w stresie max 65C płyta z87-g41 wiec pola manewru nie mam za dużego. 

Zmniejszyłem nawet taktowanie do 3.8, 3.7 ghz i tez reset, tylko jak ustawienia fabryczne dam to wtedy nie ma tego hard resetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. http://forum.purepc.pl/topic/362827-intel-haswell-core-i7-4000-core-i5-4000-testy-w-1-po%C5%9Bcie/

2. Konkrety - jakie masz ustawienia cepa bo obstawiam że W7 też waliło BSOD gdyby zabrać się do tego poważniej.

 

edit:

W10 - Dziennik zdarzeń ( wpisz w Starcie ), drzewko Dziennik Systemu Windows\ System i szukaj błędów.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś.

krytyczne - System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

tak na win 7 były BSOD ale to raz max  parę razy na miesiąc.

procek chodzi na 4.1 ghz
gtx 980 ti
16gb ram
zasilacz be queit 630W plus bronze  

chłodzenie SilentiumPC Grandis XE1236v2

podbic jeszcze vcore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zależy Ci na W10 i stabilności? Bo 65°C maks 'trochę' mnie śmieszą - OCCTLinpack AVX szybko przeskoczyłby tą wartość. Oczywiście jest to syntetyk ale podkręca się dla wyniku na codzień lecz testuje w skrajnych obciążeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na win 7 były BSOD ale to raz max  parę razy na miesiąc.

Podkręcanie ci nie wyszło, to wszystko w temacie.

 

Te 65 st. C to w jakich okolicznościach zostało odnotowane? Po kilku godzinach testu w OCCT?

 

Może trzeba zaktualizować bios, sprawdzić pamięci memtestem. Płyta ma jakieś power limitu do ustawienia? Podnieś na max. Vcore też może być do podniesienia. Może się też zwyczajnie okazać, że procek nie zrobi więcej niż 4-4,1GHz. 

Zasilacz jest nowy czy pochodzi z poprzedniego komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem sam problem nie wiem co to ma do rzeczy ale odznaczyłam ptaszka.Panel sterowania/wszystkie elementy panelu/ opcje zasilania/ustawienia systemowe - włącz szybkie uruchamianie komputera po wyłączeniu. Działa wysmienicie zero restartow czegokolwiek wszystko w normie jak ktoś ma taki problem to polecam spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...