Skocz do zawartości
cwirek91

Zestaw do rozbudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu czekam na kupno komputera, z początku na Skylake i7-6700K, który był bardzo drogi ze względu na kurs dolara. Później jak już był w lepszej cenie, zacząłem czekać na Kaby Lake. Ale znowu z września do początku nowego roku trzeba czekać. Więc tak wymyśliłem, że na tę chwilę kupię słabszy procesor oraz słabszą płytę główną, a w 2H 2017 zamienię to na Cannonlake i 200-series chipset. W związku z czym powstał taki zestaw:

 

Intel Core i5-6500 BOX - późniejsza wymiana na Cannonlake

ASRock H110M-HDV - późniejsza wymiana na 200-series

2x 8GB Corsair 3000 MHz CL15 - obecnie tylko na 2133 MHz

WD Blue 1TB (WD10EZEX)

GoodRam Iridium Pro 240GB

Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W

Fractal Define R5

 

W późniejszym czasie zakupione byłoby dodatkowe chłodzenie Noctua NH-D15 + Thermal Grizzly Kryonaut oraz karta graficzna GTX 1060/1070

 

Obecny sensowny sprzęt: BenQ XL2430T, Creative Sound Blaster Z, Samsung SH-224GB/BEBE

 

Zależy mi na tym, aby sprzęt służył mi na długie lata, dlatego staram się wybierać porządniejszy sprzęt. Co sądzicie o tym zestawie, coś do wymiany?

Edytowane przez cwirek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy 3000 mhz do płyty na H110 zbędne , jedyny plus to to że mogą ruszyć z niższym CL .

 

Kup normalne 2133 mhz .

 

Noctua to przesada , tylko przepłacasz a nie będzie to wcale lepsze jak chłodzenie za ~100 zł , kup coś sporo tańszego np. SPC Fera 3 .

 

Pasta to też przesada , przy nieskalpowanym procku zarówno ona jak i chłodzenie nie będzie 100% wykorzystywane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMy w późniejszym czasie będą wykorzystane do procesora i7 Cannonlake, gdzie wydaje mi się, będą przydatne 3000MHz.

 

Co do chłodzenia, muszę jeszcze zobaczyć różnice między topowym od takiego za 100zł. Pasta wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, z tego względu, iż są małe tubki, które starczą na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz miał płyty na Z170 / Z2xx to nie będą przydatne .

 

Może trochę przesadziłem z tą różnicą w wydajności ale i tak chłodzenie za ~100 zl spokojnie starczy do I5 6400 , co innego I5/I7 K i to jeszcze po skalpie - wtedy można brać pasty z ciekłym metalem i drogie chłodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę procesor i5-6500 będzie chodził na boxowym chłodzeniu i standardowej paście. Pod koniec 2017 roku zostanie kupiona płyta główna Z270(?), na której będą chodzić pamięci na 3000MHz wraz z procesorem z serii Cannonlake + Noctua NH-15 + Thermal Grizzly Kryonaut. Takie miałem plany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z planami to się na razie wstrzymaj - nie wiadomo jak będzie z CL , może być tak jak z Broadwellem - kiepskie OC i mała dostępność ( tylko modele odblokowane ) .

 

Zresztą jak polityka Intela w kwestii IHS-a i tego co jest pod nim się nie zmieni albo nie wróci do tego co było w czasach SB to pakowanie się w drogie pasty i chłodzenia nie ma za bardzo sensu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...