Skocz do zawartości
maro18

Slzag mnie zaraz trafi... Problem na linii router - laptop -> brak możliwości podłączenia do sieci :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Proszę o pomoc w poniższym problemie, bo szlag mnie zaraz trafi...

 

Mam do domu podłączony net 80 Mb/s, kablem do routera Belkin F5D8236-4 V3. Wszystko generalnie było w porządku, poza transferami - mimo, że PC stał w tym samym pokoju, to download wynosił jakieś 30 Mbit/s. Poczytałem nieco i zacząłem kombinować w ustawieniach - zmieniłem ustawienia Wireless chanell i Extension chanel i pomogło - transfery wzrosły do 60 Mbit/s (więcej ustawieniami nie udało mi się wycisnąć). Niestety jak się tak bawiłem, to tak zamąciłem, że wymagało to resetu routera i postawienia sieci na nowo (nie pamiętam, co namąciłem, ale nie dało się podłączyć do sieci). Wszystko poszło gładko, tylko okazało się, że od czasu postawienia nowej sieci mam problem z połączeniem się z nią na laptopie. Laptop HP 4320s Probook. Gdy próbuję połączyć się z siecią, wpisuję hasło i... znowu pyta mnie o hasło. Mimo, że wpisuję poprawne, otrzymuję komunikat, że poprawne nie jest i że nie można się połączyć. Zacząłem kombinować w zabezpieczeniach sieci - zmieniałem z Wap na Wap2 i na odwrót, szyfrowanie z TKIP na AES - bez efektu. Jeżeli usunę zabezpiecznia sieci - laptop łączy się bez problemu. Ustawienia siec na lapku są zgodne z ustawieniami na routerze jeśli chodzi o tryb zabezpieczenia i szyfrowania. Ponadto przy nazwie sieci bezprzewodowej zamiast zielonych kresek zasięgu mam czerwony krzyżyk. Z tą samą siecią łączę się bez problemów używając 2 telefonów, tylko laptop nie chce współpracować. Przeskanowałem antyvirem (360) i Malwarebyte Anti-malware - bez efektów. Sieć stawiałem kilka razy na nowo, usuwałem z komputera i rozpoznawałem od początku, zmieniałem nazwę sieć, hasło dostępu, męczę się z tym ponad tydzień i już brakuje mi pomysłów...

 

Pomożecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem już nazwę sieci - bez skutku. Aktualnie udało mi się połączyć z siecią - nagle, zupełnie niespodziewanie i nie wiem dlaczego... ale już tak się parę dni temu zdarzyło i potem znowu przestał się łączyć... spróbuję w razie czego jeszcze odinstalować i zainstalować na nowo kartę wifi

 

Edit: No i tak jak sie spodziewałem - rano uruchomiłem kompa i znowu nie chce się połączyć z siecią... odinstalowalem kartę wifi i zainstalowałem na nowo - nic to nie dało. Dziwi mnie to że pyta dwa razy o klucz zabezpieczen sieci. Jak wpisze za drugim razem hasło to pisze mi ze jest nieprawidłowe. Ale jak zamiast hasła wpisze nazwę sieci to próbuje się połączyć (jak wpisze cokolwiek innego niż nazwę sieci to pisze ze hasło nieprawidłowe )

Edytowane przez maro18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Zbyt duża koincydencja z postawieniem nowej sieci i zaprzestaniem funkcjonowania karty. Poza tym jak stworzenie otwarta sieć to działa bez problemu. I jak czasem uda się połączyć to tez działa. Przestaje działać jak uruchomienie od nowa kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwane juz wcześniej - bez efektu. Kilka razy tez usuwalem swoją sieć i stawiałem na nowo - zmieniałem nazwy, rodzaj zabezpieczeń z WAP na wap2 i na odwrót, zmieniałem hasła, kanały transmisji itp itd. Wciąż nie działa. Jest czerwony krzyżyk i napisane ze Ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci... oczywiście jak zdejmie zabezpieczenia to wszystko hula... ale wolalbym nie funkcjonować na niezabezpieczonej sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deserted: niestety nie pomogło... wciąż przy nazwie sieci jest czerwony krzyżyk i napisane "ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci". Usunięcie sieci i połączenie na nowo nic nie daje...

Edytowane przez maro18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie awaryjnym to samo?

to samo...

 

Jaka karta tam siedzi? Kiedyś miałem podobny przypadek na karcie Intela i pomogło dopiero zainstalowanie Intel® PROSet/Wireless Software.

w pozycji karty sieciowe w menadżerze urządzeń mam 3 pozycje:

1. karta bezprzewodowej sieci LAN 802.11N

2. Karta Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabi Ethernet (NDIS 6.20)

3. Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #2

 

Jakie pomysły w związku z tym?

 

Odpal na ubuntu/xubuntu live i zobacz. Wyeliminujesz problemy programowe.

 

Nie bardzo wiem jak, ale poczytam trochę w wolnej chwili i spróbuję (o ile mnie to nie przerośnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnego modelu przy tym karta bezprzewodowa sieci lan? To tak jakby sterowniki były niezainstlowane i windows wrzucil swoje. Ściągnij Aide64 i sprawdz jaka dokladnie to karta wifi,wtedy wal na strone producenta po jakies najnowsze stery. Miałem podobny problem wprawdzie z Bluetooth i myszą bezprzewodową. Windows sam sobie stery zainstalowal i co pare minut mysz mi rozłączało. Sprawdziłem co to za moduł BT, pobrałem nowe stery i problemy zniknęły jak ręką odjął.

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: już znalazłem. zaraz sprawdzę czy znajdę sterowniki i czy zadziała. Karta to:

Ralink RT3090 802.11n 1T/1R PCI-E Wireless Network Adapter PCI

 

Edit 2: ALLELUJA ! Rzeczywiście podziałało... dzięki serdeczne! Przez to, że widniała na liście karta realteka uznałem, że drivery są zainstalowane do przewodowej i bezprzewodowej karty sieciowej... mam nadzieję że teraz już będzie wszystko w porządku :-) dzięki jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich, którzy się zaangażowali w pomoc

 

PS prędkość na speedtest download 83 MBity :-)))

Edytowane przez maro18
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...