Skocz do zawartości
david911

Skalowanie okien na drugim monitorze Widnows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

posiadam laptopa - Lenovo X220 - mam podłączony doń monitor i chciałbym na nim rozszerzyć ekran windowsa. Problemem jest jednak wielkość czcionek - na monitorze są po prostu małe. Chciałbym zwiększyć skalowanie (tak do 125% pewnie by starczyło) ale tylko na monitorze zewnętrznym - laptopowy powinien pozostać nietknięty. Windows 8.1 ponoś ma to już możliwe, 7ka niestety nie daje możliwości ustawienia innego DPI dla różnych monitorów. Jakie oprogramowanie powinienem zakupić/ zainstalować żeby rozwiązać problem pozostając przy 7demce?

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak 8.1, ale windows 10 pozwala na różne DPI na różnych monitorach. Nie sądzę, żeby to był nowy ficzer w 10 - na 99% w 8.1 też jest, poszukaj w opcjach. Nie sprawdzę, bo nawet nie mam windowsa w domu.

 

sorry, przeczytałem jakoś tak, że wyszło mi, że masz 8.1. Na Win 7 nie wiem... obejście jest takie, że ustawiasz w windowsie DPI np. 125% a te aplikacje, które mają mieć 100% ustawiasz we właściwościach żeby to ignorowały - ale niekoniecznie rozwiąże to Twój problem.

 

http://superuser.com/questions/29796/dual-monitors-on-windows-how-do-i-set-a-different-dpi-or-text-size-on-each-mon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...